Fayans

Fayans Doğadan Yaşam alanınıza yansıyan sanat

 

Fayans yasam alnımızda artık önem arz eden ve ıslak zeminlerin kaplaması ile kalmayıp estetik , görsel , şıklık anlamındada ruhumuzu okşayan ve bizlere rahatlık ferahlık uyandıran ve en önemli olarak banyo ,mutfak ta kullanılan bir malzemedir. 

Fayans çeşitleri,Fayans desenleriFayans modelleri ile artık büyük ebatlların seçimi ve tercih edilip mekanları zenginleştiren olmuştur.

Fayans

Fayansları konumuna mekanın ölçü ve kullanım amacına göre secilip kaliteli Fayans ustası ellerinde değer bulur.

Fayans eskiye nazaran büyük ebat olup derz boşluğu artık daha ince ve az olması bayanların en çok istediği ve temizlik acısındanda kolay olması önemlidir.

Bu nedenle kendi başına anlam ifade etmez Fayansı kullanılacak mekandaki uyarlı yapıştırma harcı ile iyi bir FayansUstası ile dösenmesi mekanan katılan değerdir..

 

Geçmişte yasam alanlarımızda Fayansları sadece kaplama amaçlı yapılırdı ve secenek şansı fazla olmazdı ve standart sadece harçlı sekilde uygulama yapılırdı kapatmak amaçlı. şimdilerde ise fayans evimizde , işyerimizde , ve diğer biz insanların her türlü sosyal alanlarımızda dekorasyon , temizlik ve şıklıkla modern bir ortam yakalamak için iyi bir fayans ve fayans ustası ile bütünleşmesi gerek.

 

EL YAPIMI FAYANS

 

El yapımı Fayanslar teknoloji ve fabrikasyondan ziyade gerçek  hamuru ile az sayıda ve çeşitli olmayıp özel bir atolyede belli sıcaklıkta pişirilen normal fabrika Fayanslarına nazaran daha yumuşak ve cılası rengi ve pişirimi daha bi doğal ol el emeği ile ve gerçek sanatla yapılan bir Fayans. Evimiz bürolarımız ve işyerlerimizide masa üstlerinde çiçeklik , vazo ve demliklerde el yapımı Fayansın çeşitlerindendir.

 

el yapımı Fayans genel anlamda taban döşemelerinde kullanılmaz kullanıma uygun olmayıp defo olayıda olabilecek ve 2. bir malzemede renk tonu ve değişiklik çıkabilir

İsteğe göre faklı boyutlarda mutfak tezgah önü ve özel tasarımda duvarlar ve diğer kaplma amaçlı banyo duvarlarında kullanıma uygun olarak istenilen ölçü ve desenlerle kesilebilir ve cam boyaları, seramik sır üstü boyalar ile renklendilip fırınlanır

800 derece fırınlarda pişirlerek kesinlikle solmayan ve yüzündeki boya ve isteğ göre cam işlemeleri döklmez .Bu fayanslar el işidir

error: Content is protected !!