Banyo Tadilat Fiyatı

Banyo Tadilatı Ortalama Fiyatları Nedir?

Ev sahipleri banyoyu yeniden tasarım yaptırma isteğinde bir çok seçeneğe sahiptir. Banyo tadilatı fiyatı seçeceğiniz stil ve tercihe göre maliyete bağlıdır. Banyo tadilat fiyatları ucuz gözükse de  bir çok ürün ve detayı barındırmakta. Tabi banyo tadilatı yapmak için en önemli unsur ayırdığınız bütçe doğrultusunda olur. Bütçenizi ayırdığınızda banyo tadilatı yaptırma fiyatları ne kadardır diye düşünürsünüz.

Banyo tadilatı için ortalama fiyat çıkarma duvar fayans ve döşeme, zemin kaplam, kırma sökme, sıvama, izolasyon, tesisatın yenilenmesi banyoda kullanılacak banyo dolabı, duş kabin, varsa boy dolabı ve diğer aksesuarlar genel toplamında fiyat belirlenir. Bu saydığımız banyo tadilat unsurları fiyat araştırması yapmadan banyonuzu yaptırmak ne kadardır bilemezsiniz. Bunun yanı sıra farklı lüks banyo tasarım fikirleri bilmeniz önemli.

Banyo tadilatı yapmaya karar vermek aile breylerinin istekleri ile lüks banyo dekorasyonu fikirleri, modeller ve renk seçimi ile bütçenizi dengelenip karar verin. Her seçilecek banyo seramik ve fayansları, diğer banyo dolapları belli fiyat aralıklarında olduğu için farklılık gösterecektir. Müşterilerin hep merak ettiği banyosunu tadilat yaptırmadan banyo tadilatı kaç günde biter, banyo tadilatı fiyatı kaç tl olur.

Banyo tadilatının ortalama maliyeti için öncelikle banyo yenileme fikirleri edinip planlama yapmanız ve bunun için banyo tadilat ustası bulmak gerekir. İsteklerinizi belirtmek, maliyet tahminleri yapmak ve bütçenizle karşılaştırmanız gerekir.

Daha detaylı fikir için Banyo yenileme öncesi 10 tasarım önerisi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Banyo Tadilat Fiyatı

Banyo Tadilatı Yaptırma Fiyatı

Banyo tadilatı yaptırma fiyatı sınıflandırılan işlemler ve ürünlere göre değişkenlik gösterir. Fayans kırma, moloz atımı, su tesisatı, elektrik, sıva işlemleri, olmazsa olmaz su kaçağına bağlı, su sızmasına olanak sağlamamak için izolasyon, tavan kaplama, seramik döşeme ve montajlar Banyo tadilatı işçilik fiyatları olarak belirlenir.

 Banyo yenileme yapmada fiyat araştırması yapmanız, bilgi sahibi olmanız gerekir. Banyo duvarlarını belirleyici seramik fiyat aralıklarını belirleyin ve hangi firmadan almanız gerektiğine karar verin. Banyo seramikleri çeşitli renk ve boyutları ile banyo dekorasyonunda en önemli etkendir. Her zevke ve tarza uygun modeller size banyo tadilatı için seçim yapma olanağı sağlayacaktır. Her desen ve boyuta göre 50 tl den başlayarak 100 tl ye kadar fiyatları değişir. Ortalama banyo 25 m2 alandır, seramik + yapıştırma harcı + derzdolgu 1500 tl civarıda tutar.

Banyo tadilatı ve yenileme için banyo dolabı gerekecektir. Banyo mobilyalarıda seramikler gibi çeşitleri ve modelleri ile banyonun yerleşim planına göre ve zevkinize uygun banyo dolap modelleri vardır. Madem ki banyoyu komple tadilat yapıyoruz, demode olmuş aynalı dolap yerine duvara askılı ve çanaklı lavabolu dolap tercihi ile ayrıca ona uyumlu ayna alabilirsiniz. Banyo dolabı ve ayna, çanak lavabonun da fiyatı 2500 tl civarındadır.

Banyo tadilatı dekorasyon için bir önemli detayda asma klozet bunlarda komple takım olarak 700 tl den 1200 tl arasın fiyat aralığı ile model ve kapaklara göre değişir. Duş kabin ise ortalama 1000 tl olarak hesaplayabilirsiniz. Duş teknesi yerine engelsiz düz yıkanma alanları ile hem modern hemde temizlemesi kolay duş alanı oluşturabilirsiniz. Yere 150 tl olan uzun bir süzgeç yerleştirme ile modern banyo dekorasyonu yapmış olursunuz ve banyonuzun tadilat fiyatı hesapta olmayan ufak tefek dokunuşları oluşturursanız aksesuarlar ile 8000 tl yi bulacaktır.

Banyo tadilatı işçilik fiyatları için 0507 115 86 58 den  ARAMA yapabilirsiniz Yada WHATSAPP hattımızdan bize yazabilirsiniz.

Fromus Network Doğal Sağlık Bantları

Küçük Banyo Tadilat Maliyetleri ve Fiyatı

Banyolar genelde evlerde en küçük alandır. Küçük banyolar genellikle daha az metre kare alana sahiptir. Buda banyo tadilatında daha az malzeme ve daha küçük ölçü anlamına gelir. Az malzeme maliyeti aza çekecektir. Banyo tadilat işçilik ücreti de küçük banyoda daha uygun düzeyde olacaktır. Büyük bir banyo ile kıyaslandığında banyo tadilat fiyatlandırması aşağıdaki faktörlere göredir.

  • Banyo düzenini Değiştirme fiyatı : Küçük banyoda kullanım amaçlı standart yerleşim olur. Banyoyu büyütme ve yer artırma ( wc yi dahil etme ) kararı verdiğinizde tadilat maliyeti artacaktır. Elektrik kablolarının değişimi, seramik fayans döşeme daha fazla olup, tesisat eklenmesi anlamına gelir. Bütün bunlar malzeme ve banyo tadilat işçilik maliyetlerini artırır.
  • Banyodaki ürünlerin fiyatları : Banyodaki mevcut armatür ve diğer banyo dolapları, değiştirirseniz maliyet artacaktır. Şayet kullanılacak durumda olanları muhafaza ederek yeniden taktırırp banyo tadilatından tasarruf edebilirsiniz.
  • Sıhhi Tesisat ve Elektrik fiyatı : Banyo Tadilat esnasında sıhhi tesisat ve elektrik ile ilgili bir sorun çıkarsa maliyete eklenir. Üstlenici banyo tadilatı yapan ustalar kontrolleri ile planlama yapılmalı.

banyo tadilat ustası

Banyo Tadilatı Fiyatı Hesaplama

Banyo tadilatı fiyatları ile bütçenizi kıyaslayarak Banyo yenileme planı yaparken bütçenizi belirlemek zor olabilir.Banyo tadilatı yaptırma Maliyetin belirlenmesinde banyonuzun büyük ve küçük olması etkili olsa da banyoda kullanılacak ürünler hep aynıdır.

2020 yılı Banyo Tadilatı Yaptırma Fiyatları, Banyonuzun boyutuna uygun ürünler seçmek ve fiyatları marka marka değişiktir. Banyo tadilatı için ne satın alacağınızı seçerek fiyat karşılaştırması yaparak bütçe ayarlayabilirsiniz.

Banyo tadilatı için yer alan maliyeti belirleyen ürün sayfaları.

Banyo tadilatı fayans kırma fiyatı

Banyo fayans ve seramik kırma işlemi ile başlar tadilat. Banyo fayanslarını komple kırmak alttaki eski yapıştırma harcı, yada harçlı yapılmış ise harcı kalır.

# Şayet harçlı yapılmışsa sağlamlık derecesi azsa harçlarında sökülmesi zaman, emek ve maliyeti artırır. Banyo tadilatı fayans kırma fiyatı keşif esnasında banyonun durumuna göre belirlenir.

Banyo Tadilat Fiyatı

Moloz Atma Ücreti

Banyo tadilatı kırım fiyatı, kırım işleminde çıkan moloza atma ücreti genelde istanbul için söylüyorum semt belediyeleri insan gücü yetecek derecede doluluk olanı çuval başı alıyor. 2018 yılı ile çuvalı 5 tl. Sadece dışarda uygun bir yerde istiflemek gerekiyor.

# Moloz atma fiyatı üstlenici banyo tadilat firması ile anlaşmaya bağlıdır. Çünkü molozu çuvallama ve taşıma insan gücü ile oluyor buda maliye yansır.

 Banyo Su Tesisatı yenileme ücreti

Her ne kadar banyo tadilat işlemi bazen zorunlu olmasa da bazen zorunlu halden olabiliyor. Su kaçağı ve eski sistem tesisat ve pis su gideri tıkanma sebepleri yüzünden.

Tesisatı yenileme önemlidir banyoda kapalı kutu misali olduğu için boru eklem yerleri, gider contaları vs. Onun için banyo tesisat yenileme işlemi önemlidir ucuz ustalar tercihi problem ve maliyet oluşturur.

Geberit nasıl yerleştirilir ?, Duş sistemi tesisatı ve montajı, Havlupan tesisat ayarlama, komple banyo tesisatı yenileme ücreti için üstlenici firma bünyesindeki tecrübeli tesisatçılar ile çalışmak doğru seçim olur.

Banyo Elektrik Tesisatı yenileme Fiyatları

Banyoda belkide elektrik işi en kısa ve az zaman alan kavramdır. Tavan aydınlatma, dolap üstü aplik projeye uygun dolap yanı priz yoksa priz oluşturma belki havalandırma için aspiratör ve bi kaç isteğe bağlı işlem bunlarda fazla bi maliyet tutmaz.

Duvar sıvama ücreti

Banyo duvarlarını sıvama 1 güne yansıyan işlemdir. Şayet komple sıva yapılacaksa, kırılan tesisat boruları ve tamirlik yerlerin tamirleri yapımı ve seramik fayans döşeme işlemine hazırlama bir usta yevmiyesine denk gelir.

Daha fazla fiyatlandırma için seramik işçilik fiyatı sayfamıza bakabilirsiniz

Banyo Tadilat Fiyatı seçiminiz için ilham almanız mı gerekiyor? Gerçek hayattaki farklı modellerin nasıl uygulandığını merak ediyor musunuz? Sosyal medya sayfalarımızda tarzınıza uygun boyut, farklı tasarımların örneklerini bulacaksınız. Sadece görsel resim bulmayacaksınız, gerçek evlerin tasarımı yapılmış fotoğrafları bulacaksınız !  Döşeme tavsiyesi ve fikirler almak için bizi arayın ..

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.