BANYO TADİLATI

banyo tadilatı

Banyo Tadilatı

Banyo günlük hayatımızda sabah ilk gittiğimiz, yorucu günün ardından duş almak ve kişisel ihtiyaçlarımızı giderdiğimiz alandır.Bu nedenle Banyonuz kullanışsız ve banyo tadilatı yapmak istediğinizde yapmanız gereken bazı etkenler vardır. İyi tasarlanmış bir banyo size lüks ve rahatlık hissi verir. Banyo dekorasyonu için göz önünde bulundurmanız gerekenleri ayrıntıları ile açıklayacağım.

Evinizin banyo tadilatı ihtiyacı mı var? Banyonuzu yenilemek ve daha kullanışlı banyo olmasını sağlamak için sizlere tadilat ilhamı verecek fikirler ve öneriler gerekecektir. Banyo yenileme kararı aldığınızda sizlere yardımcı olacak tasarım örnekleri ve tadilatı yapılmış banyo resimleri size ilham kaynağı olacaktır.

Banyo tadilatı yaparak çok şey bekleyeceksiniz. Sabahları güne başlamak için pratik, akşam uzun süre sıkılmadan sakinleşecek kadar sakin olmasını. Bu banyonuzu işlevsel ve kullanışlı yapmak zor olacağı anlamına gelir. Bu yüzden size banyo nasıl tadilat yapılabileceğini göstermek için buradayız.

Banyo Tadilat ipuçları

Banyo Tadilatı Yaptırma fikirleri

Banyo tadilatı yapmak göz korkutucu bir iş gibi gözükebilir. Ancak banyo fikirlerimiz ve uzman tecrübemizle buna gerek kalmayacak. Banyo tasarımları hakkında göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli unsurlar var. İster banyo dizaynı, ister kullanışlı banyo yenileme kararı vermek istiyorsanız banyo dekorasyonu fikir sayfamız ilham verici resim ve öneriler ile dolu.

Banyo fayans modelleri 2020 yılı ile en güzel banyo tadilatı yapmanıza olanak sağlıyor. Küçük olan banyoda belki en çok beyaz banyo fayans çeşitleri aydınlık bir alan yaratmak banyoyu tadilat yapmak için ideal konumda. Renkli banyo fayans örnekleri tarz yaratmak için banyo dekorasyonları farklı desen ve renkleri ile zevklere hitap ediyor.

Küçük banyo tadilatları fayans seçimi yaparken uyumu yakalamak ve kolay temizlenir fayans seçebilirsiniz. Banyo seramik çeşitleri ve fiyatları boyutlarına ve kalitesine göre farklılık gösterir, en kullanışlı banyo seramikleri arasından ferah ve şık banyo dekorasyonu yapmak için zevkinize uygun banyo fayans renkleri ile kıskanılacak bir banyo yaratabilirsiniz.

Banyo tadilatı yaparken banyo fayansları arasından kullanılacak renkleri belirleme olanakları veren griden, siyaha, tüm beyaz renkleri tercih edeceğiniz, ahşap fayans, beton görünüm, mermer desenli seramik ve karolar var. Bunlar boyutları ile banyo tadilatı yapmada sınır tanımadan karar vermenizi sağlıyor.

Banyonuzun nasıl olmasını istediğiniz tüm stiller ve bütçenize göre banyo tadilatları ilhamı almak modern banyolar için tasarım önerileri size yardımcı olacaktır.

Banyo tadilatı 2 ayrı bölüm halindedir. Nedir bunlar?

 • Banyo Tadilatı için yapılacak işlemler
 • Banyo tadilatı için kullanılacak malzemeler

10 En Güzel Banyo Zemini Fikirleri

Banyo Tadilatı İçin Yapılacak İşlemler

Hiç şüphesiz banyonuzu tadilat yapmaya karar verdiğinizde belli bir bütçe ile yola çıkarsınız. Banyo tadilatının komple bitimi size kaç mal olacağı konusunda araştırma yapmanız ve kullanılacak ürünleri belirleyerek banyo tadilat fiyat hesaplaması yapmalısınız.

Banyo tadilat örnekleri arasından bakacağınız size ve banyonuzun şekline uygun banyo yenileme fikirleri edinmelisiniz. Banyo tadilatı yapan firmalar ile fikir alışverişi yapıp öneriler almalısınız. Küçük banyo tadilatı ucuz olacak diye bir çelişkiye düşmeyin. Ucuz banyo tadilatı size maddi olarak ilerde pahalıya patlayabilir.

Banyo tadilat fiyatları yapılacak işlemlerin yenileme ve değişimlerine göre farklılık gösterir. Komple banyo tadilatı su tesisatı, kırık sıva, izolasyon, döşeme ve montajlar olarak banyo tadilatının kaç gün süreceğini belirler. Çevrenizde banyosunu tadilat yapanlarda akraba ve komşulardan duyarsınız sizde banyomuz tadilat yaptırsam kaça çıkar gibi düşünürsünüz. Bunun en net cevabı banyo tadilat firması ile bağlantı kurup banyo tadilatı işçilik fiyatı edinebilirsiniz.

 

Banyo tadilatı için bazı işlemler sırayla gelişir ve değişir, proje ve kullanım düzeni doğrultusunda banyo yenileme önce banyo tadilat firması bazı ön aşamalar ile başlamaktadır.

 • Yıkım işleri : Banyo tadilat planı doğrultusunda duvar yer fayans kırımları, varsa duvar ve tesisat değişimi için kırılacak mevcut yıkımların yapılması. Kırılan ve çıkan molozaların çuvallanarak belli bir yerde toplanması ve iş bitimi moloz atım yerine atılması.
 • Su tesisatı yenileme işleri : Her ne şekilde olursa olsun banyo içinde eski tesisat boruların yine banyo için planlanan projeye uygun ve kullanılacak musluk, batarya, klozet, duş sistemi ve ısıtma radyatörüne uygun biçimde alt tesisatın yapılması.
 • Sıvama ve şap işleri : Banyo tadilatı için önemli unsurlardan biride sıvama işlemi. Duvarların sıvanması, düzgün hale gelmesi yapılacak seramik döşeme işlerine etki edeceği için zeminde meyilli bir şap ve mastarında düzgün bir sıva yapılması gerekir. Banyo sıvama için asla kireç kullanılmamalı dişli kum kullanılmalı.
 • İzolasyon : Banyo yenileme ve tadilat işinde ilerde su kaçağı ve sızmayı önlemek için izolasyon şart. 2 kat olarak özellikle zemin ve duvarlara çıkacak kadar duvar dipleri iyice izole edilmeli.
 • Uygulama işlemi : Seramik, fayans, yer karosu zevkinize göre aldığınız seramikler cinsine uygun seramik yapıştırma harcı ile yapıştırılır. Yer ve duvarda aynı seramik karoyu tercih edebilirsiniz.
 • Montaj : En son olarak banyoda kullanılacak ürünler, banyo dolabı, klozet, musluk ve bataryalar, duş kabin monte edilir.Montaj olarak tavan kaplaması da en son işlem olarak yapılır.

Bütçeniz, tarzınız, ve gereksinimleriniz ne olursa olsun banyo planlama, tasarlama ve döşemede size hizmet vereceğiz. Banyonuz küçük mü? küçük banyo tadilatı için fikirler sunarak banyonun tadilat fiyatının ne kadara mal olacağını merak edersiniz. İhtiyacınız olan banyo tadilatları yapmak için öneri veya ilham kaynağı olacağız. Banyo tadilatları için en iyi işçiliği bizde bulacaksınız.

Banyo Tadilatı için Kullanılacak Ürünler

Evin diğer bölümleriyle kıyaslandığında, alan olarak küçük olsa da modern banyo dekorasyonu ve tasarım için hem kullanışlı, hemde gösterişli ürünler kullanmak uzun yıllar kullanım sağlar.

Duvarlar : Banyoyu ön plana çıkarak olan duvarlar uygulama yapılacak renk seçimi ve seramik boyutları ile belirleyici bir görev üstlenirler.

Döşeme : Duvar ve zeminler için seramik ve fayans kullanılması banyo tadilatı için geçerli seçimdir. Seçeceğiniz seramik karolar sizin tarzınıza uygun olan hissi vermeli, beğenerek almalısınız. Banyo seramik seçiminde göz ardı etmeyeceğiniz en önemli unsur, suya dirençli olması ve porselen olmasıdır. Banyo tadilatı için seramik seçenekleri şunlardır.

 • Banyo için kullanılan seramik ve yer karosu genellikle suya dirençli ve her kişiye özel çeşitleri ve boyutları ile bir çok renk modelleri vardır.
 • Granit Güzel görünümlü, parlak görünümü ile canlı gösterir banyoyu. Kolay temizlenip bakım gerektirmez. Banyonuzda büyüt boyutlu granit seçmke geniş gösterecektir banyoyu.

Banyo dolabı seçiminde banyo tadilatının en önemli unsuru çözüm odaklı en moda, trend, kullanışlı banyo dolap seçimidir. Ancak seçeceğiniz banyo dolabı en ideal sekil de kullanmak dolap seçeneği ile de kendi tarzınıza uygun stilinizi ortaya çıkarmakta önemlidir.

# Örneğin boş alanlarda raflar oluşturmak, kapı üzerine havlu, deterjan dolabı monte etmek, depolama için boy dolapları ile banyonuzu daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Küçük Banyo Tasarım İpuçları

Katlanmış havlu veya depola için açık raflara sahip dolapları düşünün. Açık raflar banyo tasarımındaki doku ve görsel ilgi eklemek için kullanılırken, dağınıklığı ortadan kaldırır. Ayrıca başka fikir olarak misafirler için ekstra havlu asmak için duvar rafı oluşturabilirsiniz . Bunun içinde kapı üstü düşünülebilir.

Duş Alanı. Duş kabinler görsel olarak banyoyu bölme eğilimidir. Aksine cam duş kabinler banyonun tamamını görmenizi sağlar. Böylece geniş alan etkisi yaratır. Sürgülü cam kapılar ise şıklığı ve estetiği tamamlar.

Zeminde duş teknesi yerine yere sıfır düz zemin yapmak en akılcı çözüm ve hijyen etkili.

yıkanma alanları

Aksesuarlar banyonuzdaki büyük değişikler sayesinde görünüm katacak banyoya. Havluluk, kağıtlık gibi özenle seçilmiş olarak görev üstlenirken, siz uyumlu aksesuarlar almaya çalışın.

Tavan kaplama ve aydınlatma ile şık ve kullanışlı bir banyo tadilatı yapmanın keyfini çıkarın.

Banyonuzu Tadilat Yaptırmaya Cesaretiniz Var mı? Başarılı bir banyo tadilatları için gerekli tavsiyeler isteyeceksiniz. Küçük bir alandan en iyi şekilde yararlanmak için size aktaracağım. Banyo tadilatı nasıl yapılır? püf noktaları banyo şeklinizi kolayca tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Banyo tadilat fiyatı için bir bütçe ayıracaksınız ve aklınızda hep banyoyu tadilat yapmak kaça mal olur? Banyo tadilatı kaç gün sürer gibi fikirler oluşacaktır.

Beton görünümlü Seramik Modelleri

Banyo Nasıl Tadilat Yapılır?

Banyo evinizde yenilemek için en küçük ve dar alandır ve buda bir çok detayı sır aile yapma gereği hissettirir. Küçük ve birbirini takip eden çalışmalar gerektiği için tüm çalışanların bir anda çalışma olanağı yoktur. Tadilatın tek seferde değil aşamalı olması şarttır.Banyo tadilatı nasıl yapılır?  Bunlar sırayla

 • Banyo dışındaki diğer alanlar tozdan etkilenmesin die koruma alınarak başlanır;
 • Çevreye duyarlı ve saygılı olmak diğer site sakinlerine rahatsızlık vermemek için sabah 9 da başlanıp 5 de paydos edilir  asansör ve koridorlar temizlenerek bırakılır;
 • İlk önce yıkım ekibi gelerek tüm kırılacak, yıkılacakları kırar ve çuvallayarak temizler;
 • Sonra su tesisatçıları eski su tesisatını yenisi ile değiştirip yeni kullanım alanına göre ayarlar, musluk girişlerini kör tapa ile kapatıp borulara su verir, kaçak kontrolünü yapar;
 • Elektrik tesisatçısı aydınlatma, priz ve aplik için kablolarını çeker hazırlar;
 • Banyo komple düz ve terazisinde seramik fayans döşeme seviyesine gelecek şekilde düzeltme ( sıva ) işlemi yapılır;
 • Sıvama işlemi ertesi günü banyo zemin izolasyonu uzun vadeli kullanım ve alt kata su kaçağı oluşmaması için 2 kat aralıklı saatlerle izolasyon yapılır;
 • İzolasyon ertesi günü uygulama şemasına uygun şekilde seramik döşeme işlemi yapılır;
 • Seramik döşeme işlemi sonrası derz dolgu uygulaması yapılıp armatür, banyo dolabı, duş kabin, aydınlatma, klozet montajı 24 saat seramik kuruma sonrası gerçekleşir;
 • Son rutuşlar yapılarak banyo temizliği ile kullanım hazırlanıp teslim edilir.

Not: Banyoda kullanılacak tüm ürün ve aksesuarların seçimi  müşterinin zevkine ve tarzına uygun  yapılması doğru doğru olandır.

Banyo Zemini Fikirleri

Banyo Tadilatı ve dekorasyon

Banyolar evlerde küçük alanlardır. Banyoyu tadilat yapmak için plan yaptığınızda  size sıkıcı gelebilir. Banyo tadilatında hesaplama yaparak bütçeniz ile karşılaştırma yaparsınız. En uygun banyo yenileme fiyatı fikirleri edinirsiniz. Ama komple banyo tadilatı maliyeti ucuz yaptırmakla kaliteli işçilik olur anlamına gelmez. Ortalama malzemeler ile işçilik fiyatları değişkendir.

Eski duvar fayansları kırım ücreti;

Duvar sıva işçiliği

İzolasyon ve su yalıtımı ücreti

Su tesisatı yenileme fiyatları

Elektrik tesisatı  işçilik fiyatı

Fayans seramik döşeme işçilik fiyatı

Montaj ücretleri

Banyo tadilatı için ürün fiyatları seçilecek ürün kalitesine, boyutuna, modeline göre değişeceği için müşterinin zevk seçimi ile oda değişkenlik gösterecektir. Buda banyo tadilatı kaça çıkar sorusunda net bir fiyat çıkarmamaktır. Her proje kendi özgü detayları barındırır. Duvar örme işleri çıkabilir. harici tavan kaplama istenebilir.

Mesela eskiden kullanılan duş teknesi yerine şimdilerde düz zemin duş yıkanma alanı oluşturuluyor buda detay iyi planlama gerekir. Zeminde kullanılacak süzgeçten başlayarak her ürün farklı fiyat ve kalitesine görsel oluşuna göre farklıdır. Onun için tadilat yapılacak banyo görmeden detaylar konuşulmadan internet üzerinden banyo tadilatı için fiyat vermek sağlıklı değildir.

banyo tadilatı

Banyo tadilatı seçiminiz için ilham almanız mı gerekiyor? Gerçek hayattaki farklı modellerin nasıl uygulandığını merak ediyor musunuz? Sosyal medya sayfalarımızda tarzınıza uygun boyut, farklı tasarımların banyo tadilatları örneklerini bulacaksınız. Sadece görsel resim bulmayacaksınız, gerçek evlerin tasarımı yapılmış fotoğrafları bulacaksınız !  Döşeme tavsiyesi ve tadilat fikirler almak için bizi arayın ..

banyo tadilatı, banyo tadilat fiyatları, banyo tadilatı ne kadar sürer, banyo tadilatı işçilik fiyatları, banyo tadilatı yapan firmalar, banyo tadilatı ne kadara mal olur, banyo tadilat dekorasyon, banyo tadilatı fayans, banyo tadilat fikirleri, banyo tadilat fiyat hesaplama, banyo tadilatı kaç gün sürer, banyo tadilat işleri, komple banyo tadilati maliyeti, banyo tadilat modelleri, banyo tadilatı nasıl olmalı, banyo tadilatı kaça mal olur, banyo tadilatı örnekleri, banyo tadilat öncesi sonrası, banyo tadilat önerileri, banyo tadilat ustası, ucuz banyo tadilatı, banyo tadilatı yaptırmak

Banyo Tadilatı Hizmeti Alacağınız Semtler

Ataköy , Ataşehir, Avcılar, Aksaray, Arnavutköy, Adalar, Bağcılar, Bakırköy, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beyoğlu, Büyükçekmece, Eminönü, Eyüp, Esenler, Fatih, Güngören, Kadıköy, Küçükyalı, Halkalı, Feriköy, Mecidiyeköy, Pangaltı, Nişantaşı, Altunizade, Acıbadem, Beylerbeyi, Çengelköy, Kandilli, Rumeli Hisar Üstü, Avrupa Yakası, Anadolu yakası, Kağıthane, Kartal, İstanbul, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Silivri, Şişli, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu, Güneşli, Mahmutbey, Kozyatağı, Bahçelievler, Şirinevler, Yenibosna, Florya, Bahçeşehir, Başakşehir, İkitelli, Bebek, Etiler, Levent, Ortaköy, Cihangir, Kumburgaz, Göktürk, Beyazıt, Mimaroba, Kocamutfakapaşa, Mahmutpaşa, Sultanahmet, Ulus, Koşuyolu, Sefaköy, Emirgan, Yeniköy, Avrupa Konutları, Osmanbey, Fındıkzade, Paşabahçe, Çekmeköy, Bostancı, Caddebostan, Erenköy, Beylikdüzü

Daha fazla Banyo tadilat İlhamı mı Arıyorsunuz?

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube

Banyo tadilatı, banyo dekorasyon

Related Post

error: Content is protected !!