kalesinterflex döşeme

Modern Tasarımlı Kalesinterflex Döşeme Detayları ve Bilinmesi Gerekenler

Tüm zamanların en büyük, esnek ve ince olma özelliği taşıyan mimari projelerin kaplama malzemesi kalesinterflex döşeme teknik ve titiz bir çalışma gerektirir. 100 x 3000 mm boyutunda olan kalesinterflex nasıl döşenir, kalesinterflex uygulama esnasında uyulması gerekenler, kalesinterflex nasıl delinir, kalesinterflex nasıl kesilir.

Sinterflex uygulama ustası olarak bir çok renk ve modelleri ile yer, duvar ve cephe sinterflex döşeme örnekleri sunuyorum.

Kalesinterflex uygulama yapmaya karar verdiğinizde hata yapmamak için bilmeniz gerekenler var. Kalesinterflex’in büyük boyutlu olması eğitimini almamış, ürün özelliklerini ve teknik bilgi sahibi olmayan ustaların yapamayacak olması unutulmamalı.

3000 x 1000 mm Kalesinterflex Nasıl Döşenir?

3000 x 1000 mm ebatlarındaki kalesinterflex uygulamalarında bazı temel ve önemli prensipler var. En önemli detay kaplama yüzeyinin düzgünlüğü, sağlamlığı ile birlikte malzemenin büyük ebat olmasından dolayı 2.3 kişilik ekip çalışması ile yapılmasıdır.

Kalesinterflex plakası istif şeklinde palette geleceği için taşınması, kesilmesi ve yapıştırılması birden fazla kişi ile yapılır. Şimdi yer ve duvar kalesinterflex uygulaması nasıl yapılır? Temel prensip olarak aşama aşama açıklayalım.

İstiflenmiş şekilde proje alanına gelen kalesinterflex’leri üçlü vantuzları dik pozisyonda taşıyacak şekilde ön yüzeyine sabitliyoruz. Vantuz sabitleme anında yüzeyde toz olmamasına dikkat edilmeli, aksi halde vantuzlar vakum etkisinden kurtulabilir. Taşıma yaparken dik tutulmalı ürün.

Kalesinterflex Döşeme İşleri için Kalesinterflex Ustası Sayfamızı ziyaret edip iletişim hattımızdan arayarak hizmet talep edebilrisiniz.

Kalesinterflex Döşeme

# İki kişilik taşıma ile uygulama yapılacak alan taşınır kalesinterflex. Çalışma alanında rahat çalışma sağlamak için bir tezgah olması çalışmayı kolaylaştıracaktır. Kaplama yapılacak zemine 1000 x 3000 mm kadar alan bir kişi tarafından yapıştırma harcı duvara sürülür. Tarakla işlemi yapılıp vantuz bağlı olan kalesinterflex zaman kaybetmeden dikkatli bi şekilde zemine yerleştirilir.

# Vantuzları çıkarmadan sağa sola hareket ettirerek kalesinterflex’i yerine yerleştirin. Sonra vantuzu çıkarıp parmaklar ile bastırarak duvara teması sağlanmalı.  Son olarak lastik uçlu der malası ile tamamen vurarak yerleştirilir. İkinci plaka yerleştirmeden tesviye klipleri takılıp komşu kalesinterflex aynı işlemle devam edilir. Kalesinterflex döşeme esnasında delme ve kesme işlemi gerekecektir. Kalesinterflex nasıl kesilir?.

Kalesinterflex Döşeme

Kalesinterflex nasıl Delinir ve kesilir?

Kalesinterfex uygulamaları bildiğimiz seramik döşeme işlerimde kullanılan el aletlerinden çok farklı değildir. tarak, mala, tesviye sistemi aparatı vs. Ancak kesme delme aşamasında değişir. Seramik kesmede kullanılan seramik makinesi kalesinterflex ebatı ile farklı kesme işlemi ister. Kalesinterflex delme işleminde kullanılan seramik kesme pançı ile delme işlemi yapılabilir.

kalesinterflen nasıl delinir

Kalesinterflex delme için delinecek olan priz ve su tesisat bağlantı noktası itinalı ölçü alınarak istenilen çapta panç yardımı ile delinir. Kesme işlemi 3 metre uzunluğunda kesme aleti ve cam elması yardımı ile istenilen ölçüde kesme yapılabilir. Seramik karo kesmeye nazaran daha hassa ve özen gerektirir. Aceleye gerek yok.

Kalesinterflex camcı elması ve kalesinterflex kesme aleti ile kesilir. Delme işlemleri ise camcı pergeli ve panç yardımı ile delme işlemleri yapılır.Yine seramik ve fayanslara nazaran kesme delme işlemide daha hassas ve özen gerektiren bir durumdur.

Kalesinterflex Döşeme Nasıl Yapılır? Ustasından Kalesinterflex Uygulama Detayları

Kalesinterflex  uygulama yöntemleri, kalesinterflex nasıl döşenir, kalesinterflex döşeme teknikleri hakkında bilinmesi ve uyulması gereken özellikler vardır. Kalseinterflex yer duvar uygulamasının doğru yapılabilmesi ve neticede servis ömrünün uzan vadeli olması ve aynı zamanda kullanıcıların ayrıcalıklı konfor duygusunu uyandırabilmesi bir takım kurallar çerçevesinde olmaktadır.

Kalesinterflex, üstün teknolojik olanaklarla üretilen, geleneksel seramik yer duvar döşeme anlayışına yeni bir hayat kazandıran, ayrıcaklı bir ürün olması nedeniyle kendine özgü bir takım uygulama yöntemleri bulunmaktadır.

Seramik karo üstüne Kalesinterflex Döşeme

Gerek kalesinterflex gerek seramik, fayans granit ve büyük ebatlı tüm ürünlerde uyulması gereken ve doğru sonuçlar ve kaliteli işçilik elde etmek için tüm uyulama ve döşeme ustalarının yapması gereken tekniklerdir.#  Nedir Bunlar inceleyelim.

Kalesinterflex Nasıl Yapılır?

Kalesinterflex döşeme yapmak için sıradışı uygulama yapmak yerine bazı detaylar ve teknik çalışma gereklidir. ^# Bunlar sırayla;

  1. Uygun düzgünlükte yüzey
  2. Uygun Sağlamlıkta altlık
  3. Uygun Kalesinterflex
  4. Uygun yapıştırma harcı
  5. Uygun derz dolgu
  6. Uygun döşeme yöntemi
  7. Uygun ortam şartları
  8. Uygun araç, gereçler, el aletleri
  9. Uygun kesme delme işlemleri
  10. Uygun kullanma ve bakım

1 ) Kalesinterflex Döşeme için Uygun Düzgünlükte Yüzey

kalesinterflex nasıl döşenir,

Eğerki eğrisel bir uygulama yapacaksak kaplama yüzeyinin yatay, düşey ve çapraz yönleri aynı düzlem içerisinde olmalı. Bunun için yüzey uzun düz bir mastar ve terazi yardımı ile kontrolleri yapılırken mastar boşluksuz yüzeye her noktada teması sağlamalı.

Diğer kaplama malzemeleri seramik fayans döşemeye nazaran ine olması ve  kalesinterflex  esneme özelliği tasıdığı için yüzeydeki sapmaları altındaki yapıştırıcıyı kalınlaştırmak gibi bir seçenek olmamasındandır.Hem uygulama dah akolay yapılabilmesi ve kalesinterflex’in yapıştırıcıya tutunma (temas) kuvvetli olması için yüzey düzgünlüğü şarttır.

2 ) Uygun Sağlamlıkta Altlık Mastar bağlama

kalesinterflex nasıl döşenir,

Kalesinterflex’i taşıyan yapı elemanları 1. kısımda anlatığım gibi yüzey hem düzgün olmalı, hemde yeterli derecede sağlam olmalı. Kalesinterflex  için uygun altlıklar sıva, tesviye şapı, hazır kendinden yayılan akıllı hazır saplardır. Sağlam olmayan ve zaman içinde sağlamlığından etkilenme olacak yüzeyler kalesinterflex uygulaması için uyun olmaz.

Eski boyalı yüzeyler, zayıf sıradan sıvalı yüzeyler, eski kaplamalı yüzeyler, betopan yüzeyler uygun olmayan döşeme yüzeyidir ve kaplama yapılması uygun değildir. Uygun sağlam altlık kuralı ile uygun olmayan yüzeylere kalesinterflex döşeme yapılmaması ve ön görülen uygun konuma getirilmesi gereklidir.

3 ) Mekana Uygun Kalesinterflex seçimi Yapmak

kalesinterflex döşeme

Kalesinterflex 1000×3000 mm ebatında ve bunun alt ebatlarında ve 3 mm kalınlığında üretilmektedir. Bu ürünün yanısıra 4 mm, 6 mm (fileli) 5 mm ( filesiz) yüzeyi sırlı ve sırsız olamak üzere çeşitli ebat ve yüzey özelliklerine sahiptir. Kullanılacak yüzeye ve mekana uygun konuma göre değişkenlik gösteren ürün seçeneğide önem kazanmaktadır. Hangi ürün nerde, neyle nasıl kullanılacağı kalesinterflex nasıl döşenir hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

4 ) Uygun Kalesinterflex Yapıştırma harcı

En Kaliteli Seramik Fayans Yapıştırıcısı

Kalesinterflex değişik mekan ve yüzeylere, farklı ebatlarda uygulanabilir olması nedeniyle her defasında farklı etmenler ve pozisyonlar oluşmaktadır. Uygun yapıştırma harcı seçimide kalesinterflex döşemede malzeme seçimi kadar önemlidir.

Yapıştırıcı konusunda en düşülen hatalar piyasada firmalarda bulunan standart ve sıradan yapıştrıcılar kullanarak, yapıştırdım tuttu, bak ne kadar sağlam oldu, paramızı alana kadar yapıştığı yerde dursun yeter, hepsi yapıştırıcı, bi şey olmaz, adı para ediyor gibi bir çok buda işş görür vs..

Kalesinterflex seramik ve fayanslara nazaran yapıştırma konusunda çok farklı bir üründür. Bir yapıştırıcının kalesinterflex’i tutması o yapıştırma harcının iyi olduğunu göstermez. Aynı zamanda ısı farklılığı, rutubet, darbe ve titreşim gibi kuvetlere yenik düşmemelidir.

# Detay için En kaliteli seramik fayans yapıştırıcısı sayfamıza bakabilirsiniz.

5 ) Uygun Derz Dolgu uygulama işlemi

kalesinterflex nasıl döşenir,

Bilindiği gibi kaplama malzemeleri derzsiz olarak döşenmez. İki malzeme arasında mesafe bıraılmalı. Bu iki malzeme arasındaki boşluğa uygulamadan 24 saat sonra temizlenerek kuru olacak sekilde uygun olan felx türü derz dolgu uygulaması yapılmalı.

Kalesinterflex Döşeme Modelleri Örnek Fotoğrafları

kalesinterflex uygulama kalesinterflex uygulama kalesinterflex uygulama

kalesinterflex döşeme

kalesinterflex döşeme
kalesinterflex döşeme

kalesinterflex döşeme

kalesinterflex döşeme

kalesinterflex döşeme

kalesinterflex döşeme

kalesinterflex döşeme

kalesinterflex döşeme

kalesinterflex döşeme

kalesinterflex döşeme

kalesinterflex döşeme

kalesinterflex döşeme

Kalesinterflex Döşeme seçiminiz için ilham almanız mı gerekiyor? Gerçek hayattaki farklı modellerin nasıl uygulandığını merak ediyor musunuz? Sosyal medya sayfalarımızda tarzınıza uygun boyut, farklı tasarımların örneklerini bulacaksınız. Sadece görsel resim bulmayacaksınız, gerçek evlerin tasarımı yapılmış fotoğrafları bulacaksınız !  Döşeme tavsiyesi ve fikirler almak için bizi arayın ..

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube