Dar ve Küçük Banyo Tasarım İpuçları & Banyo Tadilat Fikirleri

Moda, Tarz Renge göre Dar ve Küçük Banyo Tasarım ve Dekorasyon İpuçları  

Banyonuz evinizdeki en önemli odalardan biridir. Bu yüzden tadilat planladığınızda, sadece güzel gözükmekle kalmaz, aynı zamanda sizin ve ailenizin eşsiz ihtiyaçlarını giderdiğiniz alandır. Size uygun modern bir banyo tasarımı oluşturmak için bir kaç moda, tarz ve renklere göre banyo dekorasyon fikri

banyo tadilat ustası

Banyo tasarım ve dekorasyon yapmak başlangıç planlama aşamasında belki zor bir süreçtir. Başlandığı günden itibaren bunaltıcı gelebilir banyo yenileme için size yardımcı olacak banyo tasarım ipuçları.

Bir banyo küçük olabilir, lavabo, duş alanı, klozet ve vitrifiye ürünleri gibi zorunlu ihtiyaçları içerir. Bunlar banyonun küçük olmasından dolayı banyo tasarımını kısıtlıyor gibi gözükse de bunu yapmak zor değil. Öncelikle izleyeceğiniz sıralamalar vardır. Nedir bunlar?

Güvenilir Banyo  Tadilat ve Tasarımcısı Seçin

Banyo tasarımları uzmanı ile irtibata geçin, çünkü banyo dizaynı için önemli noktaları ve yapılacak detayları bilir. Düzenleme, malzeme ve genel görünümden ziyade planlama için fikir sunar ve yardımcı olur.

Küçük Banyo tasarımı ve tadilatçı firması sürekli değişen sektörde trendlerin içinde kalmaktadır. Ayrıca sizin istek ve hayal ettiğiniz banyoyu yerleşim düzenine göre en iyi işlevsel ve kullanım için yapılandırır.

Daha Fazla Banyo Bilgisi için tıkla

Dar ve Küçük Banyo Tasarım İpuçları & Banyo Tadilat Fikirleri

Mevcud Alanınızı Banyo tadilatı ile Değerlendirin

Banyoda şuan için kullandığınız mevcut alanınıza göz atın ve neler yapabilir neler isteyebilirsiniz düşünün. Genel görünümü gelistirmek ve daha kullanışlı hale nasıl getirirsiniz. İşlevsellikten sonra, temizlik ürünleri ve kişisel bakım için depolama alanı oluşturma düşüncesine girin.

Banyo tasarımı ve dekorasyon yapmak ve tadilat işleri ile evinize değer katmak mı amacınız ? Hedefleriniz bilmek size yardımcı kaynak olacaktır.

Banyonuzun eski halini resimleyin bide proje tamamlandıktan sonra resimler çekin ve belki kahvenizi yudumlarken baktığınızda işte buda en keyfli an olacaktır.

Dar ve Küçük Banyo Tasarım İpuçları & Banyo Tadilat Fikirleri

Banyo tasarım öncesi Fikir listesi Oluşturun

Kendinize edindiğiniz küçük banyo tasarım fikirleri ve önerilerini not edeceğiniz, tadilat için öncelikli tarzınız ve ne tür ürünler istediğinizi listeleyin. Banyo ürünlerinden, modellerine, aksesuarlardan tün hijyen konumu ön plana tutacak detayları yazın. Çözüm bulmak ve banyo tasarımcısı ile paylaşmak iletişimi kolaylaştıracaktır.

Küçük Banyo dekorasyonu planınızı yaparken ilham almak için hazırladığınız notlar arasına favori banyo tasarım resimlerinden örnekler ekleyin. Bu sizin referans dosyanız olacak ve ne tür banyo sevdiğinize de ışık tutacaktır.

banyo yenileme

Banyo tasarımı yenileme için Bütçenizi Ayarlayın

Herkes ister ki az maliyetle kaliteli iş yapmak. Banyo tadilatı yapmak bir çok kalem ürünleri kapsayacağı için küçük hesapta olamayan giderlerde olacaktır. Küçük ve dar bir bir banyo tadilatında yapımına başlamadan montaja kadar olan bölüm çok maliyet tutmasa da, montaj için kullanılacak ürünler % 40 maliyet içerir.

Duş kabin, banyo dolabı, bataryalar, aksesuarlar, elektrik işleri belkide yapılan banyo yenileme işleminin gösteren bölümüdür. Size kalan temizlik ve küçük dokunuşlarla paspas ve küçük süslemeler.

banyo yenileme

Küçük Banyo Tasarımı için Ürün Seçimi Nasıl Yapılır?

Banyo duvar ( fayans ) karosu ve zemin fikirleri

Muhteşem banyo duvar karosu ve zemin seramik seçenekleri zevke ve tarza göre çok çeşitli. Banyolarda artık çok zaman geçiriyoruz, duş alıyor, makyaj ve kişisel temizlik için. Bununla birlikte banyonun güzel görünmesini sağlamamız gerek. Kirlenmiş derzler, solmuş renkler ile donanmış duvarlar görmek hoş olmaz.

Öyleyse banyoya göz alıcı banyo duvar fayans çeşitlerinden harika görünen bir tasarım yapılabilir ve cazibe katabilirsiniz. Fayans küçük banyo tasarımları için en ideal olandır. Kolay su geçirmez ve kolay silinir.

Banyo duvarlarınızı döşerken aralarında seçim yapılacak farklı seçenek var. Farklı renkler, modern tasarım olanağı, göz kamaştıran dekorasyon efekti yapmak, yada doğal zarif yaklaşımlı seramikler.

Banyoyu dekorasyon yaparken düz beyazdan, renkli duvar ve zemin seramik tasarımı belki tarzınız. Banyoda fayans seçimi yapmak küçük banyonuzu duvar ve zemin tasarımı ile tamamen değiştirir.

Seramik Renk  Seçimi Yapın. Banyo duvar ve yer döşemelerinde seçeceğiniz seramik karo renkleri, alanı görsel olarak genişletmeli. Nötr renkler sakinleştirici etkileri nedeniyle uygunluk sağlar. Küçük banyoyu geniş göstermek için büyük ebatlı duvar karoları kullanın.

Kontras yani hareketli karolar ne kadar az olursa görünüm geniş olur. Duvarı açık renk yapmak aydınlık yapar ama zeminde koyu renk kullanmakta hem kiri belli etmez hemde değişik ambians verir

Duş Alanı. Duş kabinler görsel olarak banyoyu bölme eğilimidir. Aksine cam duş kabinler banyoyunun tamamını görmenizi sağlar. Böylece geniş alan etkisi yaratır. Sürgülü cam kapılar ise şıklığı ve estetiği tamamlar.

Zeminde duş teknesi yerine yere sıfır düz zemin yapmak en akılcı çözüm ve hijyen etkili.

Dar ve Küçük Banyo Tasarım İpuçları & Banyo Tadilat Fikirleri

Banyo dolabı seçiminde banyo tasarımının en önemli unsuru çözüm odaklı en moda, trend, kullanışlı banyo dolap seçimidir. Ancak seçeceğiniz banyo dolabı en ideal sekil de kullanmak dolap seçeneği ile de kendi tarzınıza uygun stilinizi ortaya çıkarmakta önemlidir.

# Örneğin boş alanlarda raflar oluşturmak, kapı üzerine havlu, deterjan dolabı monte etmek, depolama için boy dolapları ile banyonuzu daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Küçük Banyo Tasarım İpuçları

Katlanmış havlu veya depola için açık raflara sahip dolapları düşünün. Açık raflar banyo tasarımındaki doku ve görsel ilgi eklemek için kullanılırken, dağınıklığı ortadan kaldırır. Ayrıca başka fikir olarak misafirler için ekstra havlu asmak için duvar rafı oluşturabilirsiniz . Bunun içinde kapı üstü düşünülebilir.

Banyo Tasarım Fikirleri

Banyo tadilatı yapmak ve planlamak için ilham arıyorsanız ve sıfırdan banyonuzu yenilemek istiyorsanız farklı renklerde ve tarzlarda banyo dekorasyon fotoğraflarına bakın. Size ilham verecek, fikir sahibi yapacak banyo tasarımı gördüğünüzde onu banyonuzda kıyaslayın.

Güzel banyo fikirleri edinip yenileme ve tasarım için size ön ayak olacaktır. Büyük yada küçük banyonuzu dekore etmeye başlamadan malzeme listesi, stil belirlemeyi ve banyo tadilat maliyetini göz ardı etmeyin. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

Banyo Düzenimi nasıl belirlerim?

Banyolar özellikle evlerde en küçük alandır ve yerleşim düzeni biraz zordur. Artık küvet bulundurma devri bitti, çünkü küvetler banyoda yer kaplıyor. Bu alan yerine düz zeminli yıkanma alanı kullanarak duş teknesi bile kullanmayın, buda size duş alanını istediğiniz ölçüde yapmanızı sağlar.

Klozeti asma olarak yapın ve üzerine saklama dolabı düşünün. Duşa kabin banyo fikirleri arasında belki en popüler seçim bunu da leke yapmayan cam duş kabin ile tasarım yapabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı giderecek görsel olarak işlevsel yerleşim planı yapın.

Banyo Nasıl Dekorasyon Yapılır?

Banyomu nasıl dekore ederim? Banyolar son rötuşları yapılana kadar tadilatı tamamlanmış sayılmaz. Banyo dekorasyonu yaparken  yapılan planlama doğru seçimi iyi yapılmalı. Her bir tasarım ögesi sizin tarzınıza uyumu ile banyoya katkıda bulunur. Arzu ettiğiniz duvar yer kaplaması, banyo dolabı, aydınlatma, klozet ve armatürler ile yapacağınız süsleme ve kullanılacak havluluk ve kağıtlık çeşitlerini uyumluluk içinde yapın.

Buna ek bir tasarım süslemesi banyo dekorasyonu için görsel güzellik olarak yansıyacaktır. Kullanacağınız renk düzeni ayrı bir şekilde önemli. Banyo dekorasyon fikirleri toplayarak banyonuza karekter katıp, kişiliğinizi yansıtın.

Tadilatı Yapılmış Küçük Banyo Tasarım Modelleri ve Çeşitleri

Dar ve Küçük Banyo Tasarım İpuçları & Banyo Tadilat Fikirleri

Küçük Banyo Tasarım İpuçları

küçük banyo tasarımları, dar banyo tasarımları, banyo tasarım modelleri, 2019 banyo tasarım örnekleri, banyo tasarım ürünleri, banyo tasarım çözümleri, 2019 banyo yenilenmesi, tadilatı yapılmış banyo tasarım çeşitleri, en iyi banyo tasarım önerileri ve fikirleri

Küçük banyo tasarım ipuçları seçiminiz için ilham almanız mı gerekiyor? Gerçek hayattaki farklı modellerin nasıl uygulandığını merak ediyor musunuz? Sosyal medya sayfalarımızda tarzınıza uygun boyut, farklı tasarımların örneklerini bulacaksınız. Sadece görsel resim bulmayacaksınız, gerçek evlerin tasarımı yapılmış fotoğrafları bulacaksınız !  Döşeme tavsiyesi ve fikirler almak için bizi arayın ..

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube

5 thoughts on “Küçük Banyo Tasarım ve dekorasyon İpuçları”

  1. O kadar küçük bir banyo ve süper tadilat ellerine sağlık istanbul seramik usta (Yaşar BAL). Zor beğenen eşim bile hayran kaldı. Sırada mutfak var. Sinterflex i duvar da kullanima ve yikanma alanlarina da aquanit duş karosunu tavsiye ettiğin için teşekkürler. Mutfak dekorasyonun da gorusmek üzere çalışmalarınız da başarılar dilerim.

    1. Özgür mert ozan bey ben sadece uzun yıllar kullanım sağlamanız için size tavsiyede bulundum . Aquanit duş karosu ise duş içinde tek parça istiyorum demenizle yardımcı olmaktı. Yengeye beğendirdik istediği ince derzleri 1 mm tesviye sistemi ile fayans döşeme yaparak. Mutfak tadilatında görüşürüz ama lütfen kahveye süt koy, ))

  2. Ustam başarılarının devamını dilerim. Seramik seçiminden, banyo tasarım detaylarına kadar vermiş olduğun bilgiler sayesinde harika bir iş çıktı. Banyonuz küçük diye üzülmeyin. Yaşar beye güvenin.

  3. Yaklaşık iki sene önce fayans ve seramik konusunda usta farkını ufacık bir tuvalet ve banyoda ortaya koyan istanbul fayans ustası olan Yaşar Bal ile bu sefer daha büyük bir ev tadilatında yollarımız kesişti.Tabiki bir önceki üst kalite hizmet,güler yüzlü ve işi bilir bir ustalık deneyimini yaşadıktan sonra hiç düşünmeden tekrar istanbulun bir numarasi istanbul fayans ustası Yaşar Bal’ı aradık.Sonuçtan Allah’ın cc izni ile eminiz,şimdiden ellerine sağlık.Allah cc sizin gibi mahir ustaların sayısını artırsın.

    1. Tşk Ederim size kalıcı bir iz bırakmışsam ne mutlu bana. Müşteri memnuniyeti bizim vizyonumuz ve biz işinizi işimiz bilerek önce yaptığımız fayans seramik döşeme işlerini kendimiz beğenmemiz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.