Mermer Kaplama Üzerine Kalesinterflex Uygulama

Mermer kaplı Zemin Üzerine Kalesinterflex Uygulama Nasıl Yapılır?

Mermer kaplamalar üzerine kalesinterflex kaplamasının yapılması gündeme geldiğinde, mermerin yapısıyla ve mevcut pozisyonu ile ilgili bilgilere sahip olunması gerekir. Mermerler kaplama plakası olarak yatay ve düzey son kat uygulama malzemesidir.

Mermerler saf oldukları zaman yarı saydam ve beyaz renktedir. Matlaşıp rengi solar ve silinip cılalanma ile canlı hale getirilebilir. Daha modern zemin haline getirmek için kalesinterflex uygulama ihtiyacınıza bilinmesi ve uyulması gereken hususlar vardır.

Mermer üstüne kalesinterflex döşeme Detayları

Hangiz emin olursa olsun kalesinterflex uygulama öncesi zemin düzgünlüğü en önemli detaydır. Diğer önemli bir husus ise mermer üstü döşemelerde derz bırakılmalı uzun vadeli kalesinterflex zemin elde etmek için işlem aşamaları yazımın tamamında.

Mermer Kaplama Üzerine Kalesinterflex Uygulama

Uygulama yapılacak alan önce kontrolleri yapılmalı. Kalesinterflex döşeme yapılacak alan büyükse zemin belli noktalardan bölünmesi ile küçük alan haline getirilmeli.

Kaplama mermer terazi ev büyük mastar yardımı ile düzgünlüğü kontrol edilmeli. resimde gözüktüğü gibi. Yer yer aşınmadan dolayı çukurlar oluşmuş ise tamir harcı ile düzeltilmeli. Yerinden oynayan mermer var ise mermer çıkarılıp çimento harcı ile doldurulmalı.

Mermer Kaplama Üzerine Kalesinterflex Uygulama

Yada mermerin yapısı itibarı ile ön yüzeylerde boşluklar çukurlar oluşabilir. Çatlaklar var ise kalesinterflex uygulama yapılacak yapıştırma harcı ile tamir edilmeli. Yüzeyde yapışmayı önleyecek hiç bir katman kalmamasına dikkat edilmeli.

Mermer kaplama yapılacak alan büyük ise; zemini küçük alanlara bölün. Bu iş için spirel kesme taşı kullanılır. Alan 30 – 35 m2 civarında olabilir. Mermer kesilirken altındaki yapıştırma harcı da kesilmeli. Hatta tesviye şapına da geçmeli.

Mermer Kaplama Üzerine Kalesinterflex Uygulama

Kesilen boşluk poliüretan esaslı mastik yardımı ile doldurulmalı.

Mermer Kaplama Üzerine Kalesinterflex Uygulama

Gerekli yüzey hazırlığı yapıldıktan sonra kalesinterflex kaplama yapmaya geçilebilir. Yapıştırma harcı düz el malası yardımı ile sürülmeli. Malanın düz kısmı ile yüzeye sürüldükten sonra taraklı kısmı ile taraklanmalı.Bu noktada tarağı normal tutuş açısına göre daha düşük açıda tutulmalı. Çünkü mermer kaygan yüzey olduğu için yapıştırıcı yüzeyden kazınabilir.

Mermer Kaplama Üzerine Kalesinterflex Uygulama

Kalesinterflex döşeme kuralları ile uygulama devam edilip derz dolgu işlemleri yapılarak kullanıma hazır hale gelir.

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube

Mermer Kaplama Üzerine Kalesinterflex Uygulama seçiminiz için ilham almanız mı gerekiyor? Gerçek hayattaki farklı modellerin nasıl uygulandığını merak ediyor musunuz? Sosyal medya sayfalarımızda tarzınıza uygun boyut, farklı tasarımların örneklerini bulacaksınız. Sadece görsel resim bulmayacaksınız, gerçek evlerin tasarımı yapılmış fotoğrafları bulacaksınız !  Döşeme tavsiyesi ve fikirler almak için bizi arayın ..