kalesinterflex doseme

Çimento Sıva Üzerine Kalesinterflex Yapıştırma Sistemi

Sıva Üzerine Kalesinterflex Nasıl Döşenir? Uzun ömürlü ve estetik kalesinterflex kaplaması için önemli şartlardan biri hiç kuşkusuz uygulama yapılacak yüzeyin hazırlanması. Bunun için mekanın kaplama yapılacak yüzeyinin incelenmesi doğrultusunda malzeme ve uygulama yöntemi önemli konudur.  Bilinmelidir ki doğru uygulama düzgün yüzey gerektirir.

Kalesinterflex Uygulama Alanları

  • Çimento sıva üzerine kalesinterflex döşeme
  • Tesviye şapı üstüne kalesinterflex uygulama
  • Gaz beton duvara kalesinterflex  döşeme yapılması
  • Alçı panel üzerine kalesinterflex  yapıştırma 
  • Boyalı zemin yüzeye kalesinterflex  döşenmesi
  • Seramik kaplı yüzeye kalesinterflex Döşeme
  • Mermer kaplama üzerine kalesinterflex döşemeleri
  • Granit seramik karo üzerine kalesinterflex uygulama

Tuğla ( çıplak ) duvarlar kalesinterflex kaplama için uygun değildir. Bunun nedeni ise yatay ve dikeyler de düzgünlük sağlamayacağı gibi doluluk oranı da istenilen biçimde olmaz. Beğenilen döşeme elde etmek için sıva düzgünlüğünün rolü büyüktür. Sıradan sıva üzerine kalesinterflex uygulama yapılmaz.

Şimdi prensip olarak düz sıva yapılmış bir tuğla duvarın kalesinterflex kaplaması nasıl yapılır aşama aşama onu inceleyelim. Öncelikle kaplama yüzeyinin hazırlanması ile başlayalım.

Kara sıva ile Kalesinterflex Kaplama yüzeyinin Hazırlanması

Kalesinterflex

Yapılan veya yapılmış olan sıva düşeyde tam terazisinde olmalıdır. Yatay veya çaprazda ise mastar kontrolünde tam örtüşmeli. Boşluk olmamalı. Kalesinterflex birleşim noktaları olan iç ve dış köşeler birbirine dik ve terazisinde olmalı. Bu kaplama estetiği açısından önemlidir.

Aksi halde sıva öne yatıksa uygulama esnasında Kalesinterflex sıkışacak ve kesilmeye sebep olacaktır. Arkaya yatıksa sıva yükseldikçe derz açılmasına yol açar. Onun için terazide olması önemli husustur.

Kaba sıva yapıldıktan sonra görünürde dökülür kum taneleri var ise taze iken sıva kürepinin tersi ile perdahlanması düzgün yüzey yapar sıvayı. Sıvanın kurama sonrası astarlanarak uygulamaya geçilebilir.

Sıva üzerine Kalesinterflex Uygulama Aşamaları

Sağlıklı bir kalesinterflex uygulaması için yüzey hazırlama işleminden sonra kaplama öncesi bir takım işlem basamakları yapılması gerekir. Kaplam planı yaparak çalışma ekipmanları en büyük yardımcı olacaktır. Uygulamada ortam şartlarına da uymak doğru seçim olacaktır.

Doğru uygulama ama ancak uygun yapıştırıcı seçimi ile mümkündür. Kalesinterflex için ise poliüretan technopour yapıştırma harcı en uygun olandır.

Kalesinterflex seramik karolar ile benzer aletler ile uygulanır. Uygun dişli tarak yardımı ile yapıştırma harcı duvara sürülür, uygulamada tokmak kullanılmaz çünkü ince ve hassas porselen seramiktir. Kesme delme işlemleri itina ve özen gerektirir.

Detaylar için kalesinterflex döşeme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube

Sıva Üzerine Kalesinterflex Nasıl Döşenir? seçiminiz için ilham almanız mı gerekiyor? Gerçek hayattaki farklı modellerin nasıl uygulandığını merak ediyor musunuz? Sosyal medya sayfalarımızda tarzınıza uygun boyut, farklı tasarımların örneklerini bulacaksınız. Sadece görsel resim bulmayacaksınız, gerçek evlerin tasarımı yapılmış fotoğrafları bulacaksınız !  Döşeme tavsiyesi ve fikirler almak için bizi arayın ..