Zemin ( yer ) Seramikleri Nasıl Yenilenir?

İşyeri, ofis, teras, banyo, mutfak,  restorant, balkon, koridor yer seramik döşeme ister yeni yapılacak olsun, ister eski seramiklerin sökülerek zemin seramikleri yenileme işlemi bazı işlemler gerektirir. Zemine uygulama yapılacak seramik ebadı ne boyutta olursa olsun.

Öncelikle değişen teknoloji ile artık seramik karo ebatları büyüdü ve buda beraberinde seramik döşeme tekniklerini değiştirerek işçilik kalitesini artırdı. Buda ne demek oluyor tesviye sistemi ile seramik döşeme düzgün bi zemin ve ayak takılacak girinti çıkıntıları ortadan kaldırıyor.

seramik uygulamaları

Zeminde eski seramik döşeme var ise maliyeti düşük tutmak ve zamandan kazanmak adına üzerine yeni seramik yenileme yapılabilir. Belki eskimiş, çatlak, ve oynayan seramik var ise onlar çıkarılıp yerleri seviye tamiri yapılarak uygulama yapılır.

Önemli not : Zemin seramikleri yenileme öncesi zemin temizlenmeli ve astarlanarak kir, yağ ve tozdan arındırılır. 

Bozuk zemine seramik uygulama yapılacaksa dişli kum ve çimento harcı ile terazisinde, düzgün ve boşluksuz mastar ile tesviye şapı atılır. 24 saat bekletildikten sonra üzerinde hiç bir işlem yapılmadan yapıştırma harcı ile döşeme estetik ve görünüm için özenle döşeme yapılır. En önemli detay kullanılacak yapıştırma harcı kalitesi.

Hangi Marka Yapıştırma Harcı Kullanılmalı?

Unutulmamalı ki zemine döşeme yapılacak olan seramik kalitesi ne olursa olsun, kalitesiz sıradan bir yapıştırıcı kullanmak uygun değildir. Seramik döşeme için malzemenin cinsi her ne kadar önemli olsa da, iç mekan yada dış mekan için tereddütsüz flex yapıştırma harcı kullanmak seramiklerin zemine sağlam yapışmasını sağlayacaktır. Derz dolgu işlemi içinde geçerli flex türü derz dolgu kullanmak.

Seramik Yenileme ( döşeme) Fiyatları Ne Kadar

Seramik yenileme fiyatları her seramikçi ustalar arasında değişiklik gösterir. Oysa seramik döşeme m2 fiyatları malzemenin cinsi, ebadı ve mekanın konumuna göre değişiklik göstermektedir.

Zemin seramik döşeme fiyatı, duvar seramik karosu işçilik fiyatları, büyük ebat porselen seramik uygulama fiyatları farklı işçilik ve teknik gerektirdiği için aynı olmaz.

# Diyelim ki ! eski mevcut seramik üzerine yeni seramik döşeme yaptıracaksınız. Aldığınız seramik büyük ebat ve kaliteli. Ucuz seramik yenileme ücreti ile yapılan işçilik hem istediğiniz görselliği bulmadığınız gibi, uzun vadeli olmaz.

Zemin seramik yenileme fiyatlarıiçin 0507 115 86 58 den  ARAMAyapabilirsiniz Yada WHATSAPPhattımızdan bize yazabilirsiniz.

Fromus Network Doğal Sağlık Bantları

Ucuz Fiyata Seramik Yaptırmada Doğacak Sonuçlar

Ucuz yer seramik döşeme fiyatı ne kadar doğru sonuç verir bilmem. Hangi seramik yer döşemeleri için en ucuz seramik yaptırmak uzun vadeli kullanım sağlar. Ama bildiğim bi şey varsa son yıllarda trend olan ahşap, büyük boyutlu modern seramik modelleri ucuz işçilik ile sağlıklı olmaz. Nedenini de açıklayayım !

# Mesela ahşap desenli seramik aldınız. Ucuz seramik yapan usta buldunuz. Standart seramik döşeme formülü ile seramik yapıştırma harcı tercihine de uyum sağlamadan yapacak. Sonucu söyleyeyim mi? ayak takılacak derecede dişler oluşacak, sağlamlık olarak boylu seramik olduğu için çok azda olsa oval çıkacaktır ve orta kısımlar yapıştırıcı ile temas etmeyecektir.

# Görsel olarak da göze hoş gelen görünüm alamayacaksınız. Sökseniz maliyet 2 katına çıkacak, hatta sökme ücreti ve tekrar yaptırma ve seramik zayiyatı da olacaktır. Demem şu ki her seramik modeline göre uygulama, her mekanı değerli ve kullanışlı yapacak kaliteli seramik yer döşeme fiyatı ile şık ve görsellik elde edilir.

Zemin Seramikleri Yenileme - Seramik döşeme

Ataköy, Ataşehir, Avcılar, Aksaray, Arnavutköy, Adalar, Bağcılar, Bakırköy, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beyoğlu, Büyükçekmece, Eminönü, Eyüp, Esenler, Fatih, Güngören, Kadıköy, Küçükyalı, Halkalı, Feriköy, Mecidiyeköy, Pangaltı, Nişantaşı, Altunizade, Acıbadem, Beylerbeyi, Çengelköy, Kandilli, Rumeli Hisar Üstü, Avrupa Yakası, Anadolu yakası, Kağıthane, Kartal, İstanbul, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Silivri, Şişli, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu, Güneşli, Mahmutbey, Kozyatağı, Bahçelievler, Şirinevler, Yenibosna, Florya, Bahçeşehir, Başakşehir, İkitelli, Bebek, Etiler, Levent, Ortaköy, Cihangir, Kumburgaz, Göktürk, Beyazıt, Mimaroba, Kocamutfakapaşa, Mahmutpaşa, Sultanahmet, Ulus, Koşuyolu, Sefaköy, Emirgan, Yeniköy, Avrupa Konutları, Osmanbey, Fındıkzade, Paşabahçe, Çekmeköy, Bostancı, Caddebostan, Erenköy, Beylikdüzü

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube