banyo yenileme

Banyo Yenilemeye Başlamadan Önce 10 farklı Bilmeniz Gereken Önemli Tasarım Fikirleri

Banyo tadilatı belki bazen heyecan vericidir. Ancak eski kullanışsız banyo yenileme bazen sıkıcı gelir. Yeni bir stil, yeni bir fayans, veya duş alanı, dolap  tasarımı yapmadan önce düşünülmesi gereken zor kararlar alacağınız az heyecan verici detaylar vardır. Banyonun komple tadilatı zaman alıcı, masraflı olabiliyor.

Bunun için banyo yenileme aşamasında problemsiz şekilde yürütmek için göz önünde bulunduracağınız  banyo tasarımı için bilmeniz gereken detayları sizlere sunuyorum.

1 . Banyo yenileme öncesi Bütçenizi kontrol edin

Banyonuzun yenilemesi öncesi ne kadar maliyet çıkacağı hakkında hiç bir fikriniz yoksa, ne kadar harcamak istediğinize dair fikir sahibi olmanız gerekir. Belli bir bütçe ile yola çıkıp seçim yapacağınız ürünler ve banyo yenileme işçilik fiyatı göz önünde bulundurun. Bu esnada ekstralarda çıkacaktır.

banyo yenileme

Bir çok insan banyosunu yeniden, daha kullanışlı hale getirmek ister. Her zaman banyo yenileme kaç gün sürer ? die sorar, Bazen bu önerilen süreden daha az zamanda tamamlanmasını bekler. Bu süreyi azaltmak zorunlu olmaz. Banyo yenileme esnasında sıralı adımlar atılmaktadır Buda banyo yenileme süresini kısaltmaz

2 . Banyo yenileme aşamasında Gizli Sorunlar

Banyo yenileme işleminde gözükmeyen gizli ve saklı kalan detaylar vardır. Banyo tamamen bitiğinde kusursuz ve sorunsuzca çalışacak olmasıdır. En büyük sorun su kaçağı ve su tesisatı işlemidir. Bu yüzden sadece su tesisat yenileme değil aynı zamanda zemin izolasyonu yıkanma alanları ve duş içinde  önemlidir.

banyo yenileme

3 . Banyo tasarımı ve işlevliği

Banyonun kullanışlı ve işlevsel olmasını ve görünümü düşünerek başlayın. Renkler, fayans seçimi, banyo dolabı, duş alanı, saklama dolabı ve musluklar gibi bir çok faktör. bunların seçimini yaparken tasarım haline getirmek için bunları uyumlu halde dizayn etmeyi seçin.

Tasarım ve işlevselliği bir arada uyumlu olarak tamamlanmalı. Bunun için de ürün seçiminde biraz sıkıcı olsa da zaman ayırın, çünkü banyonuzu uzun kullanım sağlamak için buna değecektir

banyo yenileme

4 . Banyo Ölçüleri ve Banyo Yerleşim Planını önemseyin

Banyo tadilatında büyük önem taşıyan etken ölçüler ile yerleşim planı yaparak başlamaktır. Banyonun genel boyutu olarak evin en küçük alanıdır. Montajda kullanılacak dolap, duş teknesi ve diğer yer kapsayan ürünlerin ölçüleri başladığınızda işinizi kolaylaştıracaktır. Ölçüm yapmadan banyo yenilemeye çalışmak sizi  son işlemlerde zorlayacak ve buda sinir bozucu olacaktır

banyo yenileme

5 . Sıhhı Tesisat Armatürleri ve Özellikleri önemli

Duş, küvet, asma klozet, lavabo, musluklar, duş sistemleri için markalı ürünler ile uzun vadeli problemsiz kullanım olanağı sunar.  Armatür seçiminde sorun yaşamamak ve şık bir görünüm alması için estetik uyumu da önemlidir. Sıhhı tesisat yerleşimi ve musluk seçimi banyonuzun görünümünün değişimde önemli rol oynar.

banyo yenileme

6 . Banyo Dolapları, Depolama ve Raflar Oluşturma imkanı yaratın

Banyoda depolama ve saklama alanı çözümleri çoğu zaman zor bir durumdur. Banyo değil sadece küçük odalarda dahi depolama alanları önemlidir. Herşeyi kolayca saklama ve işlevsel hale getirmek için uygun alanları değerlendirmek gerekir.

banyo yenileme

7 . Banyo Fayansı ve Döşeme

Banyo için ve diğer alanlar için hemen hemen her malzeme gösterişli olmasından ziyade su geçirmez ve sağlamlığı ile kullanım sağlar. Bütçenize ve tarzınıza bağlı olarak seramik, granit ve fayanslar banyoları gösterişli  ve son derece dayanıklı yapar.

Banyolar için size tavsiyem ucuz olan ama dayanıklı ve banyo fayansı döşemesi için güzel ürünler bulmanız mümkün. Banyo fayans döşeme seçimi için dayanıklılık ve kullanım direnci özelliklerine dikkat edin.

banyo yenileme

8 . Banyo Aydınlatması tasarımın bir parçası

Banyolar genelde karanlık alandır. Banyo yenilemesi yeterli aydınlatma ve ışıklandırma olamadan pratik olmayan kullanıma maruz kalır. Bu nedenle de işlevsel ve aydınlık atmosfer yaratmak için aydınlatma içinde ayrıca plan yapın.

İl önce doğal ışığı üst düzeye çıkarmaya dikkat edin kurulum durumuna göre. Tepeden ve dolap üstünden aydınlatma sağlayın ve kullanacağınız ampül de önemlidir. Bunu önemli tutun akkor ışık sağlayın

banyo yenileme

9 . Banyoyu kullanışlı hale getiren Aksesuarlar

 Banyo tasarımı ne kadar kaliteli olursa olsun banyo aksesuarları olmadan tamamlanmış sayılmaz. Aksesuarlar hem tamamlayıcı, hemde kullanım amaçlı banyoyu gösterendir. Modern bi şekilde duş sistemleri, havluluk, sabunluk, etejerler, havlu askılığı, tuvalet kağıtlığı gibi küçük detaylar hiç bi şekilde bütçe tanımaz. Mutlaka olmalı

banyo yenileme

10 . Banyoyu gösterecek Son Temizlik

Banyo tamamlandı yenileme işlemi bitti. Son temizlik kabin, duvar fayansı silme, zemin, armatürlerin ve dolap temizliği yenileme sonrası kapsamlı temizlik gerektirir. Planlama aşamasında hep temizliği kolay ona kalalım dense de tüm banyo elden geçeceği tozdan arındırılacağı için zaman ayırmanız gerekir. Ama şu da gerçek ki zevkli olan yanı bu.

banyo yenileme

Banyo yenileme ve banyo nasıl yenilenir ? seçiminiz için ilham almanız mı gerekiyor? Gerçek hayattaki farklı modellerin nasıl uygulandığını merak ediyor musunuz? Sosyal medya sayfalarımızda tarzınıza uygun boyut, farklı tasarımların örneklerini bulacaksınız. Sadece görsel resim bulmayacaksınız, gerçek evlerin tasarımı yapılmış fotoğrafları bulacaksınız !  Döşeme tavsiyesi ve fikirler almak için bizi arayın ..

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.