Banyo Yenilemede Yapılan 4 Tasarım Hatası

Banyo Tasarım Hatası Yapıyor musunuz ? Banyonun Yenilenmesinde Yapılan 4 Hata

Banyo dekorasyonu ve tasarım hataları başlıca nedenleri? Banyo yenileme esnasında bir çoğumuz ne iç mimarız ne profesyonel, bu yüzden zaman zaman belki banyo küçük olsa da bazı aksaklıklar olabiliyor. Banyo Yenilemede Yapılan 4 Tasarım Hatası başlı başına banyonun genel kullanımını etkileyebilir. Ancak çözümsüz değil sadece uygun işlevsellik vermiyor.

Gördüğümüz en yaygın banyo tasarım hatasından dört tanesini seçtim ve bunları kolayca düzeltme için atılacak adımları öneri olarak hazırladım. İşte banyo dekorasyonunda yapılan hatalar

Banyo Aydınlatma hataları

Banyo tasarımı yaparken her şey mükemmelde olsa aydınlatma olmadı mı tamamlanmış sayılmaz. Banyonuzda nasıl bir aydınlatma tercih edersiniz? Aydınlatma gerek banyo gerekse diğer iç dekorasyonda yaratıcılık anahtarıdır. Banyoda traş olurken, makyaj yapma gibi bir çok bakım rutinlerini kolay görme haline getirir.

Banyo Yenilemede Yapılan 4 Tasarım Hatası

Banyo tasarımı aydınlatma hatalarını çözmeye yardımcı olmak için bu ipuçlarını kullanın

  • Ortam aydınlatması : Mevcud tavan aydınlatması için banyo içi bütünsel aydınlık el etmek için özellikle tavanda spot gömme aydınlatma yapmayı tercih edin.
  • Aplik aydınlatma : Aynanın üzeri ve makyaj malzemeleri etrafında bir donanım sağlayabilirsiniz. Rutinleri ortadan kaldırın duş içine bir niş tasarlamak fikri varsa niş içinde parmak spot ile romantik ortam oluşturabilirsiniz.

Banyo Yenilemede Yapılan 4 Tasarım Hatası

Sonradan Yapılan Banyo Depolama Hataları

Aydınlatma gibi banyo depolama alanı da banyoda işlevselliği etkiler. herşeyi düzenli ve tertipli tutmak gerekir. Bir çok banyoda depolama alanı olmayan çoktur.Banyoda kullanılacak havlular, tuvalet kağıtları, diğer temizlik ürünleri sadece lavabo altında tutulur. Buda rahatsız edici durumdur.

Depolama konusu tasarım yaparken ciddi konudur. Banyoda her adımda ihtiyacınıza ulaşmaktır. Artık düzensiz çekmeceleri kullanmak yerine banyoda boş alanı doldurun. Tasarım konusunda daha fazla öneri için en iyi küçük fonksiyonel banyo tasarım fikirleri sayfamızı inceleyin.

Sorunlu alanlardan kurtulun ve boş alanları göz önünde bulundurup uygun depolama çözümleri üretin. İşte size ipucu estetik görünüm vermekten ziyade çift görev üstenecek dolap seçimi yapın.

Banyo Yenilemede Yapılan 4 Tasarım Hatası

Eşleşmeyen Banyo ürün hatası

Banyoda kullanım için uygulanan uyumsuz ürün fikstürü kolaydır. Banyonuzu sıradan yaparsınız bu çok önemli olmaz. Ama modern ve lüks bir banyo tasarımı istediğinizde durum farklı.

Banyo yenilerken önemli olan uyum içinde olması. Bu fayans seramik tonları renk uyumu, banyo dolapları, armatürler ve banyo aksesuarları kullanışlı olmakla beraber estetik uyumu yakalamalı. Bu marka olması anlamına gelmez.

Dizayn bitişlerin uyumlu bir görünüm için eşleştiğinden emin olun. Banyo aynası seçimi için modern banyo aynası modelleri sayfamızdan ilham alabilirsiniz.

Banyo Dekoru unutulmamalı

Banyoda bazen dağınıklık düşüncesi banyo tasarımı yapmaktan vazgeçirebilir. Ancak bu korku banyoyu dekore etmeye çözüm değil. Tasarımı bitmiş bir banyoda dekor ögeleri eklemek insanı banyoda kalmaya davet eder.

Mesela duvara rulo havlu koyacağınız askılar asın, lavabo yanına bir çiçek vazosu ve boş bir duvara ruhunuzu okşayacak bir portre resim asabilirsiniz. Buda olmadı romantik olsun isterseniz köşelere kokulu mum ile hava katabilirsiniz.

Banyo Yenilemede Yapılan 4 Tasarım Hatası 4

Banyo tasarım hataları hepimizin başına gelebilir. Ama bu hatalar düzeltilemez yada değiştirilmez anlamına gelmez. Banyo hataları nelerdir, banyo tasarımı hatası düzeltme fikirleri almak ve öneri için bize ulaşın.

Banyo Yenilemede Yapılan 4 Tasarım Hatası seçiminiz için ilham almanız mı gerekiyor? Gerçek hayattaki farklı modellerin nasıl uygulandığını merak ediyor musunuz? Sosyal medya sayfalarımızda tarzınıza uygun boyut, farklı tasarımların örneklerini bulacaksınız. Sadece görsel resim bulmayacaksınız, gerçek evlerin tasarımı yapılmış fotoğrafları bulacaksınız !  Döşeme tavsiyesi ve fikirler almak için bizi arayın ..

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.