Banyo Fayans Seçimi için Öneri ve fikirler. Banyo fayansı nasıl seçilir?

Banyoya nasıl fayans seçilir? Banyo fayans yenileme ve her hangi bir sebepten dolayı banyo fayansları değişme istediğinizde en iyi banyo fayansı nasıl seçilir? sorusu gelecektir. Hiç bir fikriniz yoksa nasıl bir fayans almanız gerekir, parlak fayans, mat fayans veya vintage fayans

Banyo tasarımı yapmaya karar verdiğinizde banyonun hayatımızda önemli bir rolu olduğu kesindir. Banyo seramik karoları günümüzde çeşitleri ile farklılık gösterip seçimi zor olacaktır. Kişisel bakımların ve hijyen kalitesinin olduğu yerdir banyolar.

Banyo dekorasyonu aile breylerinin hijyen anlayışını ifade eder. Banyo için seçeceğiniz fayans modelleri istediğiniz etki ve dokuyu vermeli. Bunla birlikte kullanışlı ve gösterişli olmalıdır. Banyo fayans seçimi nasıl yapılır ? Kaliteli banyo fayans markası hangisi? Daha fazlası için modern banyo modelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

En iyi Banyo Fayansı Nasıl Seçilir

Banyo Fayansı Alırken Yaparken Bilmeniz Gerekenler

Banyo fayansı seçerken Öncelikle banyonuz küçük veya büyükte olsa kişisel tarzını yansıtan fayans modelleri seçimi ile yola çıkmalısınız. Banyo fayans renk seçimi ve boyutu önemlidir. Ayrıca fayans bakımı ve temizliği kolay olmalı  ve diğer detaylar sırayla;

Fayans markası seçimi :  Doğru malzemeyi seçmek son derece önemlidir. Fayans markaları ( kale seramik, vitra, ege seramik, decovita, kütahya seramik, seranit serra, graniser, yurtbay, seramiksan ) beton, ahşap, doğal taş çeşitleri ve modellerini her boyutu ile üretmekte. Siz tarzınıza uygun boyut ve dokuya sahip fayans seçimi yapmanız. En önemli detaylar ise;

Dayanıklılık : Bazı fayanslar darbeye karşı kırılma, çatlamaya eğimlidir. Artık banyo fayans seçimi için yer seramikleri kullanmak her anlamda doğru seçim. Dayanıklı, sağlam, ve görsel çeşitleri çok.

Suya dirençli : Banyolar suyla çok alakadar olduğumuz alan olduğu için banyo fayans seçiminde suya dirençli fayanslar tercih edilmeli. Fayanslar % 10 oranında su emmeye meyilli bunun için çözüm ise büyük ebatlı daha az derz boşluğu oluşturacak fayans hem şık, hemde su direncini kıracaktır.

Bakımı kolay : Fayanslar dokusu ile bazen rölyefli, ve oluklu olabiliyor. Buda zamanda kirlenme ve kir tutma olasılığını artırıyor. Özel ve kimyasal temizleyici gerektiren ürünler ile temizlik sağlar. En doğru banyo fayans seçimi düz ve parlak olması bakımı kolay, hijyenik olur.

Fayans ebadı ve çeşitleri : Fayanslar eskiden küçük ve kare veya dikdörtgendi. Buda genel olarak derz boşluğu çok olmasına olanaktı. Şimdilerde ebatlar büyüdü. Banyonuz küçükte olsa büyük ebat fayans tercih etmek modernliğin işaretidir.

Özetle En iyi Banyo Fayansı Nasıl Seçilir?

Fayans aile ihtiyaçlarına etkin bi şekilde hitap eden ve uzun süre görünüm ve hijyen sağlayan en iyi banyo oluşturmak için önemli. Dayanıklı fayans seçmek, renkleri ve görselliği kadar önem arz eder.

Her yıl fayans değişme gibi bir lüks yoktur.Bu yüzden fayans seçimi yaparken dikkatli olunmalı ve ileriye dönük kullanışlı çeşitler tercihi yapmalı.

Feriköy Seramik Fayans Ustası

En iyi Banyo Fayansı Nasıl Seçilir? seçiminiz için ilham almanız mı gerekiyor? Gerçek hayattaki farklı modellerin nasıl uygulandığını merak ediyor musunuz? Sosyal medya sayfalarımızda tarzınıza uygun boyut, farklı tasarımların örneklerini bulacaksınız. Sadece görsel resim bulmayacaksınız, gerçek evlerin tasarımı yapılmış fotoğrafları bulacaksınız !  Döşeme tavsiyesi ve fikirler almak için bizi arayın ..

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.