Banyoyu en kolay ve pratik temizleme & Banyo Fayansları Nasıl Temizlenir

Sanırım banyoyu temizlemekten hoşlanan birini ( özellikle tuvaleti) bulmak zordur. Ama bunu kötü yapan tek şey banyoyu temizlemek için kimyasallar kullanmak zorunda kalınmasıdır. Banyo fayansları nasıl temizlenir ve banyonun temizliği için pratik ipuçları size sağlıklı ve hijyen kolay temizleme olanağı sağlayacaktır.

Tek başına kokusu yeteri kadar zararlı olan ve bir çok kişi kullandıkları temizlik ürünlerine karşı alerji, baş dönmesi solunum problemi yaşayabilir. Banyo temizleme önerileri ile fikir alarak en kolay banyo temizliği nasıl yapılır sorusuna cevap bulacaksınız.

Banyoyu temizlemek için en iyi çözüm pratik kolay banyo fayans ve seramikleri temizleme yöntemi. Hem sağlığınız için, hemde cüzdanınız için daha iyi olacaktır.

Fayans bakımı ve temizliği sayfamıza da bakabilirsiniz.

Banyo Akrilik Küvet ve Duş Teknesi Nasıl Temizlenir

Banyo temizlemeye dair bir kaç ipucu

1. Sirke ve kabartma tozu ile banyo temizliği : 1 yemek kaşığı kabartma tozu ile yarım bardak sirkeyi karıştırın. Tuvaletin iç kısımlarına dökerek 20 dakika içinde bekletin ve fırçalayın. Bunu her hafta tekrar edin.

2. Hava ferahlatıcılar bulundurun : Banyolar genellikle harika kokmuyor ama ticari amaçlı hava spreyleri güçlü kimyasallar barındırıyor. Banyoyu kötü kokulara karşı;

  • Banyoda kuru çiçek bulundurun
  • Ev bitkileri ile havayı temiz ve taze tutun
  • Kokulu spreyler ile sevdiğiniz kokuları yayın banyoya

Banyonuzu Temizlemek için 10 ipucu

3. Sabun pisliği çıkarma : Bulaşık deterjanını kabartma tozu ile macun kıvamı gelinceye kadar karıştırın. Bu macunu sabun pisliği olan bölgeye sert fırça yardımı ile fırçalayın. Sabun bulaşığı çıkacaktır.

4. Çok amaçlı sprey ile temizlik : Lavabolar, musluklar ve tezgah ürünleri kireç suyuna maruz kalır. Bir fincan sirke ve bir bardak suyu sprey şişesinde karıştırın. İnatçı bir kirliliğe sahip değilseniz lekeli bölgeye 5. 10 dk sıkarak bekletip iyiye fırçalayıp durulayın.

Banyonuzu Temizlemek için 10 ipucu

5 . Duvar Fayansların temizlenmesi : Banyonuzu temizleme aşaması için her zaman kabartma tozu aldığınızdan emin olun. Duvar ve zemin banyo fayans döşemelerini temizlemek için bir kova ılık suya bir kahve fincanı kabartma tozu ile karıştırın. Güzel kokması için bir dilim de limon sıkın.

Banyo temizleme zamanı gelmeden, her zaman bol miktarda kabartma tozu ve sirke aldığınızda emin olun !

6. Küvet ve duş temizleme : Sirke küf çıkarma ve doğal küf öldürmede kesin çözümdür. Sprey şişesi ayarlayın içine sirke koyarak su ile inceltin. Küf ve kir kaplı alana sıkın 5. 10 dakika sürün ve nemli bir bez ile silin.

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube