Aquanit Duş Karosu

Dünyanın ilk porselen duş karosu Aquanit

Aquanit duş karosu Porselenin leke tutmayan, yüksek dayanıklılığa sahip ve hijyenik özelliklerini estetik ve teknoloji ile harmanlayarak banyolara taşıyor. Aquanit Porselen Duş Karosu, yüzeyinde oluşturulmuş dikdörtgen çukur bölme ile bir yıkanma alanı da oluşturuyor.

Alanın dışında kalan çerçevenin kesilebiliyor olması ile her banyo için kişiye özel tasarımlar oluşturulabiliyor. 90 x 135 cm’den 74 x 74 cm’ye kadar birçok farklı ebatlarda kesilebilen Aquanit duş karosu modelleri, yapılara estetik ve hijyen sağlayarak değer kazandırıyor.

Banyolarda Zemin ile bütün engelsiz duş alanları tercih edilmekte.

Aquanit Duş Karosu

Aquanit ile banyolarda kusursuz bir görüntü, engelsiz duş alanı

Yaşam Tarzı değişimleri genellikle başka kişilerden veya ülkelerden öğrenilerek başlıyor. Örneğin küvetlerden bir süre sonra jakuzileri banyolarımızda kullanmaya başlamıştık. Günümüze geldiğimizde is bu sürecin tersine dönmeye başladığını görebiliyoruz.

Son zamanlarda zemine yakın yükseklikte ‘Flat’ duş teknelerinin tercih edilmeye başladığını eğilimlerin de ıslak hacimlerde kesintisiz ve kot farklı olmayan çözümleri benimsemesiyle sektörümüz kendine göre bir yöntemle bu soruna cevap verir hale geldi. Aquanit büyük bir karonun içindeki alanı duş alanı olarak değerlendirip özel bir çözüm.

Ayrıca Yıkanma alanı fikirleri sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Aquanit duş karosu montajı nasıl yapılır?

‘’Haliyle kaygan bir yüzey var ve her duş alışınızda kayma korkusu yaşıyorsunuz. Aquanit zemin ile sıfır seviyede olduğu için kayma riskini de ortadan kaldırmış oluyor. Ayrıca duş karosu ile zemin rengi aynı olduğu için kesintisiz mekan hissi vermiş oluyor.’’ dedi. Aquanit için özel bir sifon montajı sağlıyor.

Duş karolarında ortalama kalınlığın 18 cm’ye kadar çıkılabildiği ‘’Normal 6 cm’lik bir duş teknesinin sifonları dakikada 24 litre suyu tahliye ederken, Aquanit dakikada minimum 36 litre suyu tahliye ediyor. Ayrıca montaj sırasında zeminden kaynaklanan bozukluklardan dolayı giderin alt gövdeyi karşılamaması durumunda +/- 12 mm sağa, sola ve ileriye hareket edebilen eksantrik bir kafa. Ustalardan doğabilecek hata payını bu sayede ortadan kaldırmış oluyor.

Aquanit Duş Karosu

Aquanit duş karosu avantajları ve özellikleri

‘’Duş teknelerinde yaşanan sıkıntıları teker teker inceledik ve ürünümüzde bu sıkıntıları ortadan kaldırmak için çaba sarf ettik. Bildiğiniz üzere duş tekneleri silikon ile yapıştırılıyor.. Zamanla bu alan siyahlaşarak küfleniyor ve bakteri üretir hale dönüşüyor.

Yılda bir kez ya usta çağırarak kendimiz silikonu değiştirmek zorunda kalıyoruz. Aquanit’te bu tip sorunlar yaşamıyorsunuz. Porselen zaten genel anlamda antibakteriyel ve hijyenik bir malzemedir. Kir ve leke tutmadığı için de akriliğe göre daha hijyeniktir. Dışarıya su kaçırma gibi bir durumda söz konusu değil.’’‘’Dakikada 36 litre suyu tahliye ediyor.’’

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube