Banyo Nasıl Tasarlanır

Banyonuzu tasarlamak, dizayn ev döşemek için mükemmel çözümler

Yeni banyo tasarlama ve dekore etmeye mi karar verdiniz? Banyolara yönelik nihai çözümler, banyonuzu yenilemek için size gereken baştan sona tüm banyo nasıl tasarlanır öneri ve tavsiyeleri bulacaksınız.

Bir banyo planı yapmak ve doğru fikirler bulmak gerekir. Banyoyu tasarlamak mevcut düzeni üzerinden yapılacağı için sadece düzeni konusunda detaylı fikirler gerekir. Banyoyu  kullanışlı hale getirmek için dikkatli planlama, bütçeye göre hareket etmek, banyo tasarımı ilham kaynağı önerileri gerektirir.

Yazımın devamında doğru banyo nasıl tasarlanır hakkında tüm detayları bulabilirsiniz.

Banyo Nasıl Tasarlanır?

Banyonuzun tasarım ve düzenini planlama

Banyolar genelde küçüktür, düzenine göre çok az seçeneğiniz olur. Bununla beraber daha büyükse biraz maceracı olmakla birlikte modern olsun isteyeceksiniz. Duş teknesini kaldırıp modern his vermek, gereksinimleri karşılamak için banyo dolap dizaynı ve depolama alanı çözümleri yapmanız gerekir.

Banyonuzu dizayn ederek ana unsurları kullanışlı hale getirmek için ilham alın, ardından ayrıntılı banyo nasıl tasarım yapılır tavsiyesi için banyo dekorasyonu sayfasına gidin

Bir Banyo Nasıl Tasarlanır?

Banyoda rahatlatıcı ve kullanışlı bir düzen oluşturmak zor olabilir. Ancak banyo tasarımı daha huzur veren ve modern görünüm hissi vermeyi amaçlıyor. Kendi banyo düzeninizi oluşturup tasarlama konusunda kendinizden emin olmayıp fikir sahibi değilseniz, banyo nasıl tasarlanır sorunuza çözümler bulmanız için buradayız.

Banyonuzu kendiniz tasarlamak için bir tasarım firması hizmeti de alsanız doğru bir tasarım trendlerini bilmeniz gerekir. Bir banyo planlamak, tasarlama, döşemek için işte banyonuzu nasıl tasarlayacağınız.

Bir Banyo Nasıl Tasarlanır

Banyo planlarken dikkat etmeniz gerekenler

Banyo sıkça kullanılan pratik alandır. Aileler için banyolar elbette bazen birden fazla kişi ile kullanılmaya sahipken hijyenik kalmalı. Ayrıca kaygan olmayan döşemeler kullanılmalı, aşınmaya dayanıklı, neme maruz olmamalı.

Banyolar yalnızca işlevsel alan olarak bilirken, günümüzde artık daha rahatlatıcı ve sakin olan banyoyu seviyoruz. Tüm bu zor olan sürece rağmen hayalimizdeki harika bir banyo tasarımı yapmak mümkün.

Banyo Nasıl Tasarlanır

Bir Banyo planı çizin

Banyo için öncelikle nasıl bir kullanım istediğinizi belirleyin. Bir banyo tasarımcısı ile fikir alışverişi yaparak neler istediğinizi sunun. Seçeceğiniz modeller ve nasıl bir tarz istediğinizi bildirin.

Mevcut kullanım dışında şöyle olsa dediğiniz duş, tuvalet, banyo dolabı gibi temel ürünleri nereye yerleştirileceğini hakkında banyo planı çizin. Aydınlatma ve havalandırma konusunu asla atlamayın.

Banyonuz küçük bile olsa kapsamlı bir planlama ile rahat edeceğiniz, pratik bir alan oluşturup, banyoyu nasıl tasarlayacağınız konusunda derinlemesine irdeleyin.


Banyo Nasıl Tasarlanır

Banyo Stili seçin

Banyonuzda istediğiniz donanım ve kullanmak istediğiniz ürünleri belirledikten sonra tercih edeceğiniz banyo stilini düşünün. Genel seçim her zaman modern görünüm ile geleneksel arasında olmalı.

İster renkli banyolar, ister klasik olsun dekoratif ve kişiliğinizi yansıtan olmalı. Görünüşte kullanışlı ve temizliği kolay, uzun yıllar kullanacağınız banyolar arasından seçebilirsiniz.

Mükemmel duş teknesi ve yıkanma alanı oluşturun

Dul kabin ve beraberinde duş tekneleri farklı şekilleri ile yıkanma alanlarını şekillendirir. Duş alanını daha üst seviyeye çıkarmak için duş teknesi tercih etmek yerine zemine sıfır engelsiz duş alanı oluşturun. Hem sınırlı boyutları aşarsınız hemde hijyen olarak sağlıklı bir banyo zevki alabilirsiniz.

Banyonun boyutuna göre istediğiniz ölçüler de donanım sağlayıp duş kabin gibi profil ve rahatsız edici hantallıktan uzak yıkanma alanı zeminde su birikmesini de önler.

banyo nasıl tasarlanır

Bu sayfada banyo yıkanma alanları daha fazla fikir ve tavsiye alabilirsiniz.

En iyi banyo dolabı tasarımları arasından seçim yapın

Banyo dolapları seçimi için bilmeniz gerekenler;

  • Ayaklı dolaplar ile bir odak noktası oluşturabilirsiniz ve eşsiz görünüm elde edebilirsiniz.
  • Duvara monteli askıda banyo dolabı tercihi zemini temiz tutma yoludur, banyolarda şık görünür.
  • Tezgah üstü çanak lavabolar hem kullanışlı, hem güzel bir özellik sunar.
  • Ankastre lavabolar temiz, çağdaş bir etki ile  aşağıdaki gibi duracaktır.
  • Tezgah üstü veya konsol havzaları banyo yüzeyine monte edilmiştir. Güzel bir özellik sunarlar ve odadaki alanın daha verimli kullanılması için açık veya kapalı alanların üzerine oturabilirler.

Banyo Nasıl Tasarlanır

Banyo muslukları ve aksesuarları seçenekleri için zaman ayırın

Banyonuz için doğru musluk ve bataryaları seçmek için zaman ayırmaya değer. Banyo lavabo ve dolapların tamamlayıcısı olarak geleneksel bir tarza, modern bir görünüme sahip olurlar

Dokunun yanı sıra şeklini de düşünün;

  • Krom ve paslanmaz popüler kaplama ile popülerdir. Musluklar banyoya pırıl pırıl bir etki ve görünüm sağlar.
  • Siyah musluklar modadır ve keskin beyaz tasarıma karşı çarpıcı görünür.
  • Banyo ısıtma için havlupan bronz, pirinç yada bakır gibi metalikler yada fayanslara uygunsa pembemsi renk tonu, altın rengi de deneyebilirsiniz.

Banyo Nasıl Tasarlanır

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube