En iyi mutfak tezgahı türleri

En iyi Mutfak tezgahları 2019 modelleri ve çeşitleri

Modern bir Mutfak yüzeyi, en iyi mutfak tezgahı modelleri granit, kuvars, mermer, laminat, cam veya ahşap? mutfak tezgahları artıları ve eksileri konusunda ilham alın.

Yeni bir mutfak tasarlıyorsanız, muhtemelen hangi tezgah modelleri ile kullanışlı hangisi konusunda bilginiz yoktur. Mutfak dolapları renkleri belli ise mutfak tezgahınızda nasıl görüneceğine dair fikriniz olabilir.

Ancak Mutfak Tezgahı Modelleri ve En iyi Mutfak Tezgahları, hangi mutfak tezgah çeşitleri ahşap, taş, beton, kompozit yada metal mutfak görüntüsü için uygun değil. Nasıl kullanacaksınız? seçenekler çok olabilir, ancak önemli olan sorunsuz ve kullanışlı olması gerekir. Mutfak tezgahı trendleri, güncel mutfak tezgahı modelleri, mutfak tezgahı özellikleri, mutfak tezgah çeşitleri mutfak tezgahı seçerken bilinmesi gereken fikir ve öneriler bu yazımda.

Size uygun doğru mutfak tezgahı seçin

 • Granit mutfak tezgahları
 • Kuvars mutfak tezgahları
 • Ahşap mutfak tezgahları
 • Laminant mutfak tezgahları
 • mermer mutfak tezgahları
 • Porselen mutfak tezgahları
 • Paslanmaz çelik mutfak tezgahları

Mutfağı nasıl kullandığınızı ve nasıl olmasını istediğinizi düşünün. Mutfak pişirmek, hazırlamak için tezgahlar olmazsa olmazdır. Yemek hazırlama tarzınız ile birlikte sürekli temiz olması lazım ve leke tutmayan çizilmeyen seçenekler ile görünüm olarak ta şık olmalı. Bu da sizin doğru ve size uygun mutfak tezgahı türleri seçmek için yazıyı okumaya devam edin.

Açık plan mutfak Dekorasyonu nasıl yapılır

En iyi mutfak tezgahı türleri nasıl seçilir?

Mutfak tezgahlarınız yemek hazırlamak, hazırlamak, servis yapmak ve potansiyel olarak yoğun kullanım için temizliğe dayanıklı olması gerekir. Mutfakta mutfak dolaplarını ve zemin döşemelerini  tamamlayan doğal bir odak noktasıdır, tasarımın önemli parçasıdır.

Mutfak tezgahı seçimi nasıl yapılır? Nasıl kullanacağınız, hangi mutfak tezgahı tipi size uygun, hazırlık tezgahı ve ada tipi mutfak seçimi yaparken sağlamlığı ve görünümü ile tarzınıza uygun mutfak tezgah çeşitleri arasından seçim yapın.

Dolayısı ile sadece görünüm ile seçimi göz önünde bulundurmanın yanı sıra bunlarda aklınızda bulunsun.

 • İhtiyacınız olan tezgahları (örneğin mermer, ahşap, granit ) bakım gerektirmeyen bir malzeme seçin.
 • Çalışma yüzeyine doğrudan sıcaktencere, tava koyma eğiliminde yanmaz olmasına dikkat edin.
 • Parlak bir çalışma yüzeyi ile zamanla aşınmayan çizilmez, leke tutmaz olması da önemli.

Karanlık mutfaklar odayı tanımlar. Yeterince geniş bir odaya yerleştirildiyse ve doğru ışık seviyesi ile donatılmışsa, ev sahibinin cesur kişiliğini temsil edebilir ve deney yapmayı ne kadar sevdiklerini gösterirler.

Mutfak tasarımları her zaman yeni trendleri anlayabilmiş ve tasarım ve işlevselliği birleştiren ürünler sunabilmiştir. Renk paleti, her türlü mobilyayı en uygun kaplama ile tamamlayan ve zenginleştiren her zaman koyu renklere sahiptir.

Mutfak Tezgahı Modelleri Daha şık ve cesur bir tasarıma yönelik talepler, son tüketicilere ve iç mekan tasarımcılarının olağan dışı atmosferlere ve şaşırtıcı renk seçeneklerine, malzemelere ve iç dekorasyona sahip ortamlar yaratmasına yardımcı olabileceğinden, daha sık görülür.

Mutfak tezgahı 2018 trendi ile özel yüzeyler en farklı tatlar karşılayabilir katı madde ve damarlar yoluyla kalınlığı açısından da, düzgün bir tasarım sağlamaktır.

Üstün kaliteli porselen kum taşının inanılmaz gerçekçi etkisi ile birlikte, bu ürünler aynı zamanda sonsuz fonksiyonel avantajlara sahiptir. Tezgahların çok yönlülüğünü göstermektedir. Isıya, darbelere, çizilmelere ve kimyasal maddelere karşı dayanıklılık ve düşük gözeneklilik. Bu en son özellikler, tezgahın çoğalmasını önlediği ve maksimum hijyen sağladığı için tezgahı gıda hazırlama için mükemmel hale getirir.

Son olarak ocaklarının entegrasyonu yüzeyi tamamen tek düze hale getirmektedir. Bu özellik koyu renklerle daha da yüceltilir ve tezgahlara son derece zarif bir görünüm ve şaşırtıcı bir etki verir. Ayrıca, lekelerin ve işaretlerin daha az görünür olmasını sağlar ve yüzeyi diğer yüzeylere kıyasla daha kolay temizler.

Bir mutfak nasıl tasarlanır

Doğru mutfak tezgahının alınması

En güzel mutfak tezgahı çeşitlerine bakarken göz önünde bulundurulması gereken en önemli olan malzemenin cinsidir. En yaygın kullanılan seçenekler ve Mutfak Tezgahı Modelleri ve En iyi Mutfak Tezgahları her biri kendine özgü özelliklere sahip olarak kimi doğal kimi insan yapımıdır.

Doğal olmayan kompozit ve ahşap çeşitleri ile mutfaklarda çarpıcı görünüyor. Ancak sızdırmazlık yaparak, çizilmeye uygun ve bakım gerektirir, leke yapabilir. Kullanışlı gözeneksiz ve leke tutmayan yüzeyleri ile doğal olan granit, porselen ve kuvars tercih edebilirsiniz. Belki maliyet olarak en ucuz değildir belki ama uzun yıllar sorunsuz kullanacaksınız.

Eğer bütçeniz uygunsa özel ağaç tezgahlar ada mutfaklar için idealdir. Yıpranmış ağaçtan, damarlı mermere kadar hepsini barındırır.

Modern Beyaz Mutfak Dolapları

Mutfak Tezgahı Renk Modelleri ve Özellikleri

Birkaç koyu renk vardır . Siyah volkanik kayalardan esinlenmiştir.

Daha açık çizgilerle siyah bir renk ile karakterizedir. Bu doku güçlü bir karaktere sahiptir ve modern mutfaklar için mükemmeldir. Doğal kaplamada mevcuttur.

Gri spatüle çimentoyu çağrıştıran tonlarla çok yoğun bir renge sahiptir . Mutfağa zarif bir tarz sunar ve açık ve koyu mobilyalar ile kolayca birleştirilebilir . Doğal kaplamada mevcuttur. Doğal ve yarı mat yüzeylerde mevcut olan siyah koyu metallerin etkisini hatırlatır ve modern mobilya için mükemmeldir.

Kahve dünyanın daha koyu renklerini hatırlıyor. Doğal yüzeyde mevcut, yapılandırılmış bir yüzey ile karakterizedir ve çevreye ısı verir ve tezgaha karşı derinlik kazandırır.

Gri mutfak tezgahı koleksiyonundaki en koyu renklerden biridir: doğal ve parlak yüzeylerde mevcuttur, renklerini zenginleştiren ve metropolitan tarzı ortamlar için mükemmel hale getiren, son derece ince beyaz benekler içeren koyu bir gridir.

Mutlak tezgahları siyahı, ince beyaz damarlar tarafından aydınlatılır. Calacatta Hafif kontrastı, onu, eşsiz ve eşsiz bir estetik değere çevreyle buluşturabilen en zarif renklerinden biri yapar. İpeksi, ipeksi bir görsel ve dokunma etkisi yaratan ve Levigato siyah rengin derinliğini arttıran.

mutfak tezgahı granit, mutfak tezgahı çeşitleri, mutfak tezgahı çimstone, mutfak tezgahı fiyatları, mutfak tezgahı mermer, laminant mutfak tezgahı fiyatları, ucuz mutfak tezgahı fiyatları, mutfak tezgahı modelleri

En iyi mutfak tezgahı türleri

2018 Trendi Koyu Renk Mutfak Tezgahları ve Çeşitleri

Müşteriler bu zamana bağlı olarak zamanla değerlenmeyi değiştirmezken 2018 mutfak dekorasyonu sırasında bir başka eğilim ortaya çıktı. Bu tam bir karşıtlık gibi görünüyor. Koyu renklerle karakterize edilen mutfakların varlığı, mutfak tezgahlarında önemliydi ve alternatif kaplama çözümleri önerildi.

Gerçekten de, mutfaklar için kullanılan pek çok malzeme daha koyu renklerle sunuldu.  Yeryüzünün sıcak ve yoğun kahverengi renkleri, farklı gri tonları ve mutlak siyahlar, yansımalar veya gölgeler olmadan.

Mutfaklar için sunulan ürünler, iç mekanı kendine özgü bir görsel etkiyle karşılıyor. Cüret etmeyi sevenler tarafından son derece takdir ediliyor, mutfağa sofistike bir dokunuş kazandıracak, zarif ve çağrıştıran doğal ortamlar yaratabiliyor.

Koyu renk tonları daha çok endüstriyel veya vintage tasarım mutfaklarında kullanılmış.  Ama aynı zamanda , zamana meydan okuyan zarafeti ile siyahın, temiz, önemli hatlarla mobilyalara daha fazla titizlik ve kişilik kazandıran daha minimalist ortamlarda yerlerini bulmuştur.

mutfak taezgahı modelleri

Mutfak Tezgahı Çeşitleri ve Özellikleri

Mutfak tezgahı çeşitleri Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, İskandinav tarzı mutfaklar tüm müşterilerin beğenilerini karşılamayı başardı. Beyaz, büyük ve küçük mutfaklarda, temel geometrik çizgilerle karakterize edilen renkli mutlak tezgahları bir kahraman oldu.

Yeni yüzeyler için sürekli mutfak tezgahı modelleri en son trendleri karşılayan son teknoloji ürünü nasıl sunabileceğini göstermektedir. Gerçekten de, mutfakta koyu renkli yüzeyler, çok yönlü, performans ve estetik olarak modern bir mutfak tezgahında en yenilikçi tasarım ve maksimum işlevsellik sağlar.

Daha klasik tarzda mutfaklar, daha ayrıntılı ve etkileyici tasarımlarını hafifletmek için daha açık renklerde önerilmiş ve ışığı yansıtan ve algılanan alan büyüklüğünü artıran tezgahlarla birleştirilmiştir.

Granit mutfak tezgahları

Granit, mutfak tezgahı için en popüler seçenek ürünlerden biridir. Şık, modern ve lüks mutfak tasarım düzeniyle ilişkilidir.

Artıları;

 • zor aşınan
 • ısıya dayanıklı
 • Antibakteriyel
 • Temizliği kolay

Eksileri;

 • Çok ağır
 • pahalı olması

Granit mutfak tezgahları hem sıcağa, hemde çizilmeye karşı dirençli olması ile düşük bakım gerektiren seçim olacaktır. Sağlamlığı zaten tartışılmaz. Düzgün bir kesin ve cilalama işlemi ile uzun yıllar kullanacaksınız.

Granit çok yönlü bir mutfak tezgahıdır düşük bakım gerektirir. Ocaktan indirilen sıcak tava, tencere, demlik gibi ürünlerin sıcaklığı ile yanmaz , iz yapmaz. Kalıcı lekelere, kimyasallara dirençli.

Granit mutfak tezgahı için sağlamlık örneği videosu

Kuvars Mutfak Tezgahı Çeşitleri

Kuvars mutfak tezgahı için doğal taşın karmaşıklığı ve şıklığını yansıtan, üstün niteliklere sahip dayanıklılık sunar. Granit ve mermer gibi malzemelere insan yapımı alternatif endüstriyel teknikler ile kişiselleştirmiş reçine ile güçlü bir ürün.

Daha fazla mutfak tezgahı 2019 trendleri fikirleri için okuyun

mutfak tezgahları

Kuvars mutfak tezgahları şık ve cilalı yüzeylere sahip 20 mm ve 30 mm kalınlığı olmak üzere iki farklı kalınlıkta mevcuttur. Gerçek mermerden farklı olarak lekelere, çizilmeye, çatlamaya karşı dayanıklı.

Sert ahşap mutfak tezgahı Modelleri

İster modern, ister geleneksel bir mutfak istiyorsanız, doğallığı seviyorsanız sert ahşap sürdürülebilir, gösterişli ortam için harika bir çözümdür. Sert ahşap mutfak tezgahı modelleri

Sert ahşap mutfak tezgahı çeşitleri Taş seçeneklerden daha ucuz, ahşap etkisi ve renk seçeneği ile antibakteriyel ve mükemmel görünüm sağlar. yalnızca 2 yılda bir bakım gerektirir lekeli kalabilir, çizilmeye müsaittir

En iyi mutfak tezgahı türleri

Mermer Mutfak tezgahları

Mermer tarihsel olarak mimarlık yapılar için sağlamlığı ile kaplama için en ideal üründür. Mutfak mermer tezgahı içinde yıllarca modası geçmeyen hala popüler ve lüks görünümlü mutfak için mükemmeldir mermer mutfak tezgahları.

Mermer mutfak tezgahları lüks görünüme sahip olup, ısıya dayanıklı, seçilecek türüne göre uygun fiyatlı. Mermer mutfak tezgahı leke tutmaya uygundur ve kolay çizilir buda çok dikkat gerektirir.

Mermer mutfak tezgahlarında Nelere dikkat etmeli

Mutfak tezgahları arasında Mermer inanılmaz zarif görünüme sahiptir. Lüks bir mutfak istediğinizde tercihleriniz arasında olmalı. Zayıf ısı özelliklerine sahip olduğu için lekelere karşı direnci yoktur dikkat etmek gerekir.

Mermer mutfak tezgah modelleri Yüksek bir bakım gerektirdiği için kalabalık ve yoğun kullanım olan mutfaklar için iyi bir seçenek olmayabilir.

En iyi mutfak tezgahı türleri

Porselen mutfak tezgahı ve özellikleri

Gerçekten mükemmel ötesi mutfak tezgahı için ısıya dayanıklı, çizilmeye dayanıklı gösterişli porselen bir ürün. Porselen mutfak tezgahı damarlarının etkili duruşu, bütünlüğü birleştirmek için ideal bir üründür. Biraz pahalı bir üründür.

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube