Büyük Ebatlı Seramik Döşeme

Büyük Ebatlı Seramik Uygulama ( döşeme ) Teknikleri

Gelişen teknoloji ile artık seramik ebatları maksimum seviyeye yükseldi. Büyük ebatlı seramikler yer döşemesi, banyo duvar, oda zemini ve iş yerine lüks ve mekansal bir görünüm verir. Daha az eklem yeri ( derz ) oluşur ve döşeme deseni sessiz kalır gözükmez. Geçmişte 60 x 60 cm den başlayan yer seramikleri popülerdi. Şimdilerde 150 x 320 cm e kadar değişik ebatlarda büyüdü.

Büyük ebatlı seramik döşeme teknik çalışma ve eğitim gerektirir.

120 x 240 kütahya seramik uygulama ustası (9)

Büyük Ebat Seramik Nasıl Döşenir?

Büyük ebatlı seramik döşemek geleneksel seramik döşeme için gerekli benzer kaplama koşullarını gerektirir. Büyük ebatlı seramik modelleri biraz teknik ve daha itinalı çalışma gerektirir. Önemli olan bazı kurallar taşımasında dikkatli hareket etmek gerekir ve ekip çalışması ister. Büyük ebatlı seramik nasıl döşenir?

  • Kaplama yapılacak yüzey sağlam, düz, toz ve yağ içermediğinden emin olunmalı;
  • Yapıştırma harcı flex türü olmalı;
  • Yapıştırıcı için 10 mm dişli mala ile kaplama yapılacak yüzeye seramiğin boyutuna göre alana sürülmeli;
  • Büyük ebat seramik 3 mm, 5 mm olan kalesinterflex, granitifiandre, lea ceramiche ise taşıma çerçevesi yada vantuz sistemi ile tasınmalı;
  • seramik taşıma levhasında iken 3 veyada 4 mm dişli tarak ile seramik arkasına ypıştırma harcı sürülmeli, bu oluşacak duvar ve seramik bombe ve oval oluşunda seramik arakasında oluşacak boşluğu ortadan kaldıracaktır;
  • Vantuz yardımı ile büyük ebat seramik ekipleri ile birlikte yerine yerleştirilmeli;
  • Kontrolleri yapılıp yerleşimi sağlanmalı önemli bir uyarı büyük ebatlı seramiklerde lastik tokmak kullanılmaz düz lastik mala yardımı ile yerleşim sağlanır. Bu işlem seramik araksındaki hava boşluğunu alıp duvarla teması çoğaltacaktır.

NOT : Büyük ebatlı seramik döşeme için tesviye klips sitemi kullanılması tavsiye edilir. Seviye tesviye sistemi seramikler arasında düzgünsüzlüğü ortadan kaldıracaktır. Kusursuz ve hızlı bir şekilde mükemmel döşemeyi sağlar.

Büyük Ebatlı Seramik Döşeme Modelleri

Büyük Ebatlı Seramik Döşeme

Büyük Ebatlı Seramik Döşeme

Büyük Ebatlı Seramik Döşeme

Büyük Ebatlı Seramik Döşeme

Büyük Ebatlı Seramik Döşeme

Büyük ebatlı seramik döşeme seçiminiz için ilham almanız mı gerekiyor? Gerçek hayattaki farklı modellerin nasıl uygulandığını merak ediyor musunuz? Sosyal medya sayfalarımızda tarzınıza uygun boyut, farklı tasarımların örneklerini bulacaksınız. Sadece görsel resim bulmayacaksınız, gerçek evlerin tasarımı yapılmış fotoğrafları bulacaksınız !  Döşeme tavsiyesi ve fikirler almak için bizi arayın ..

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube

One thought on “Büyük Ebatlı Seramik Döşeme”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.