fayans hakkında bilgiler, seramik hakkında öneriler, banyo hakkında bilgiler, fayans bilgileri

Fayans hakkında bilgiler, seramik banyo bilgileri

Fayans ustası olarak hayatınızı değiştirecek süreçte size en şık banyo tasarımları ile konforlu ve kullanışlı daha yaşanılır banyo oluşturmanızı sağlayalım. Farklı örnekler ile fayans modelleri  konfor duygusu uyandıran tüm zevke ve yasam şeklinize uygun sizleri mutlu olmaya teşvik edecek küçük banyonuzu akılcı tasarım ile dekore etmek için bize ulaşın.

Banyo yenileme kararı aldığınızda hayalinizdeki banyoyu gerçeğe dönüştürmek için yer ve duvar seramik modelleri arasından seçeceğiniz birbirinden farklı renk çeşitleri, desen seçenekleri ile değişik boyutta. Sadece banyo değil mutfak, antre, teras, balkonlar için siyah, beyaz, gri ve değişik renklerde eviniz için ihtiyacınız olan en iyi yer karosu var. 

Modern ve kullanışlı banyo tasarımları için seramik ve fayansların faydaları ve özellikleri dekorasyon yaparken kaplama yapmak için bakımı gerektirmez, temizliği kolaydır.Banyo günlük yaşamımızda en çok uğradığımız bir çok kişisel ihtiyaçlarımız giderdiğimiz evin en küçük alanıdır. Hep arzu ettiğiniz stiliniz yansıtacak banyo oluşturmak için sınırsız olanaklar sağlayan öneriler var. Önemli olan nasıl bir banyonuz olsun istediğinizle alakalı. Bunu yapmak için kendinize sorun.

Banyo Hakkında Bilgiler

Bir banyo nasıl tasarlanır? banyomu uygun bütçeyle nasıl ucuz yenilerim? küçük banyoma hangi boyutta fayans seçimi yapmalıyım. Banyo aksesuarları ve dolapları, musluk ( batarya ) modelleri için hiç bir fikriniz yoksa araştırma yapın. Çünkü banyo üzerinde renkleri ve kullanışlı olup görsel olarak şık tasarım olmalı, aynı zamanda sakin, huzur ve sükunet hissi veren unsurlar sizi rahatlatır. İnternet üzerinden en iyi banyo dekorasyon trendleri ve popüler olan seramik fayans çeşitleri bakarak banyonuza kıyaslama yaparak fikir sahibi olun.Yeterlimi tabi ki değil! Önemli olan karar verdiğiniz ürünleri hayata geçirmek için fayans ustası ihtiyacı olacaktır.

Fayans ustası seçerken dikkat etmeniz gereken unsurlar var. İster banyo tadilatı, ister mutfak, yenileme, zemin seramik döşeme işleri her zaman yapılan işler değil. Onun için tecrübesi ile kendini kanıtlamış fayans ekibi olmalı. Tecrübeli olmayan, ucuz fayans ustası ile yapılan tasarım, uygulama hataları sizlere sağlam olmamakla birlikte görsel olarak ta derz araları nasıl temizlenir, fayans üzerinden harç ve leke temizliği nasıl yapılır, fayans arasından alt kata su kaçağı gibi sorunlar yaratır. 

Önemli not: Banyo zeminine 2 kat aralıklı izolasyon yapmayı ihmal etmeyin!

Seramik Hakkında Bilgiler

Sadece banyolar için geçerli değildir oluşacak sorunlar. pahalı malzeme iyi ve kaliteli iş çıkar sanmayın, fayans ustası fiyatları ne olursa olsun yapılacak işçilik göze hoş gözükmekle birlikte sağlam olmalı. Buda döşeme yapılacak alanın konumuna göre en kaliteli seramik yapıştırma harcı seçimi ile olur. Balkon, teras, bahçe gibi alanın zemin seramik döşemeleri için flex türü silikonlu yapıştırıcı tercihi yapın.

Artık yer ve duvar seramikleri ayrımı yapılmıyor ister iç mekanda ister dış mekanda porselen, granit seramik uygulama için beyaz granit yapıştırıcı size kalıcı sağlamlık sağlayacaktır.Beyaz yapıştırma harcı tercihi derz aralarında oluşacak kirlenmeyi de önleyecektir.

Tadilat ve dekorasyon yaptırma kararı aldığınızda kafanıza takılacak önemli bir soruda fayans üstüne fayans yapılır mı? fayans üstüne fayans döşeme yapmak mümkün fakat çatlak, kırık, oynayan seramik fayans var ise çıkarıp tamir yapmak ve marka olarak bilinen dolgu astarı sürülmesi ile uygulama yapılmalı.

Ev içinde tadilat ve seramik yaptırma, kırma dökme işleri sıkıcıdır. O Açıdan fayans üzerine yeni seramik uygulaması zaman kazandırdığı gibi maliyeti de etkileyecektir. Genelde koridor ve antre için oda geçişleri çukurda kaldığı için uygun düşmüyor. Eski seramikleri kırılması hem kod oluşmaması açısından, hemde sağlamlık açısından daha uygundur.

Fayans Bilgileri

Bir ev tasarlarken ve dekorasyon yaparken, birçok şeye dikkat ediyoruz ve çok fazla müzakere ve düşünmeden sonra her seçeneğin yapılmasını sağlıyoruz; İş yerinizde zor bir günün ardından yatak odanızın, salonunuzun, mutfağınızın ve diğer alanların nasıl görünmesini istediğinizi hayal edin. Eviniz sadece düzenli olmamalı, aynı zamanda sakin, huzur ve sükunet hissi veren unsurlarla dolu olmalıdır. Bu nedenle, eviniz için yer döşemesi, fayans döşeme seçeneklerini seçerken, sadece hayalinizdeki ev hakkındaki fikrinizi hatırlamanız gerekir ve ideal bir fayans seçimi yapabilirsiniz. Doğru fayans döşemeleri ideal bir eve sahip olmanıza nasıl yardımcı olabileceğini düşünüyorsanız , size nedenini açıklayalım.

Fayans Döşeme

Fayans Döşeme, yer seramik döşeme etrafa pozitif titreşim yaratmada ve yaymada yardımcı olur. Zemine uygun fayans döşemeleri seçerseniz geniş bir alan, estetik görünüm ve rahatlatıcı bir zemin elde etmek zor değildir. Mükemmel bir ev yaratmanıza yardımcı olacak  seçeneklerinden daha yumuşak, daha parlak ve daha ince tonları seviyorsanız, tüm bu beklentileri karşılayan fayanslara göz atın. 

Seramik ve porselen karolar, renkler, stiller, tasarımlar, desenler ve boyutlar açısından çeşitli seçeneklerle sunulmaktadır. Evinizde pozitif bir hava oluşturmak için bilinçli bir seçim yapın.

fayans döşeme

Öncelikle evinizi estetik hava yaratmak ve hissettirmeniz gerekir. Yer karoları ve fayans özenle seçilmelidir. İlgi çekici tasarım özellikleriyle alanınızı şık gösterecek olan seçenekleri arayın. Mekanın kişiliği, çekiciliği, zarafeti ve işlevselliğini yansıtması gerekir. Yer döşemelerinde, etkileyici ve hoş arasında doğru dengeyi sağlamaya yardımcı olacak birçok seçenek vardır.

fayans döşeme

İkinci faktörde sağlamlıktır. Uygun yer karosu ve fayans seçerken göz önünde bulundurmanız gereken dayanıklılık faktörüdür. Yeni bir evde fayans döşeme, yada eski evin fayanslarını yenilemek kararı aldığınızda, fayans değiştirme işlemi kolay değildir.

Bunun için dayanıklı ve uzun süre kullanım sağlayacağınız fayans çeşitleri seçmeniz gerekir. Bunun yanı sıra estetik görünüm sağlayan yer ve duvar için dayanıklı olan en ideal döşeme seçeneğidir.

Fayans Alırken Dikkat Edilmesi Gereken  Önemli Noktalar

Eski, kasvetli görünümlü zemini yenilemeye karar verdikten sonra, modern, dayanıklı, modaya uygun ve yüksek kaliteli yer karoları ve banyo fayans seçeneklerini araştırmaya ve aramaya zaman ayırın . Sayısız yer duvar fayans döşemesi seçeneği vardır, ancak hepsi sizin gereksinimlerinize uygun olmayabilir. Bazı yerlerde, görünüm ve estetiğe daha fazla odaklanabilirsiniz, ancak bazı durumlarda dayanıklılık en büyük endişeniz olabilir. Burada, eviniz için yer döşemeleri satın almadan önce aklınızda bulundurmanız gereken en önemli 5 faktörü getiriyoruz. Bu faktörleri göz önüne alarak evinizin tarzını ve görünümünü kişiliğinize uygun şekilde başlatabilirsiniz.

Fayans Alırken Boyutlar Önemlidir!

Fayans Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Nokta

Büyük boyutlu fayans seçimi dikkat etmenizi gerektiren faktörler için önemlidir. Mekanı geniş göstermek için yer ve duvar karoları için, 100 x 200 cm, 120 x 120 cm, 120 x 180 cm, 80 x 120 cm 100 x 300 cm 120 x 240 cm vs. Büyük fayans seçimi uygulama yapılacak alanı büyük gösterecektir. Kirlenmeye karşıda daha az birleşim olacağı için fayans seçimi yaparken göz önünde bulundurun.

Parlak yada mat Tercihinizi Yapın

Fayans ve seramik seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken parlak mı, mat mı seviyor olmanız. Döşeme seçimi yapmadan önce evinizi farklı kılacak bir tarz oluşturmak için en iyi seçenekler arasında parlak, mat, rustik olarak stil anlayışınıza ve zevkinize uygun kaplama seçin.

Kaliteye önem verin

Fayans seçimi yaparken belkide en çok dikkat edilmesi gereken faktör fayans ve seramik seçimi için kaliteli olmasıdır. En popüler ve en çok tercih edilen banyo fayansı ve yer seramikleri var. Çoğu zaman tercihimiz porselen seramik olur, çünkü dayanıklı bir döşeme malzemesidir, çok sayıda renk ve boyut seçeneği vardır. Porselen seramikler bu sayede dayanıklı olması yanı sıra , estetik görünüm kazandırır, kolay yıpranmaz, dirençli olması ve kolay temizlenme özelliği ile en doğru fayans seçimi olur.

Kaymaz Fayans Seçebilirsiniz.

fayans döşeme

Fayans seçimi yaparken dikkate almanız gereken diğer bir faktör kaymaz olmasıdır. Kaymaz fayans tercihi banyo ve mutfak için uygun olması önemlidir. Yeterli tutuş sağlaması ve ıslak halde iken tehlike arz etmemeli. En iyi banyo kaymaz fayansı için bunu dikkate alarak satıcıya sorabilirsiniz.

Temizleme ve bakımı kolay olmalı

fayans döşeme

Bayanların en çok dikkate aldığı fayans temizleme konusudur. Evinizde kalabalık aile iseniz fayans seçimi bakımı kolay olacak seçenekler ile seçim yapmalısınız. Günümde trend banyo fayans modelleri bu seçeneği ortadan kaldırıyor, çünkü kolay temizlenir biçimde üretim yapılıyor. Mat ve sırlı yer döşemeleri için göz önünde bulundurun.

Gösterişli ve Görünümlü fayans seçin

Gösterişli banyo ve zemin için görünüm kazandırmak önemli detaydır. Herkes evinde şık ve huzur veren bir görünüm ister. Sizde etkileyici ve çağdaş bir zemin döşemesi seçerek yaşam alanınıza değer katın. Gün ışığı ile parıldayacak mat yada parlak olan yüzeylerdeki fayans çeşitleri seçin.

Saydığım bu faktörler eviniz için fayans döşeme ve fayans seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır. Her seçeneğin artıları ve eksileri vereceğiniz karar ile fayans döşeme seçimi yapmanızı kolaylaştırır.

Fayans hakkında bilgiler ve kafanıza takılan sorular için bize ulaştığınızda detaylı fikirler edinebilirsiniz. Günlük fayans detaylarından haberdar olmak için yan alandaki abone ol bölümümüzden abone olabilirsiniz.

Fayans Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.