Mutfak Dekorasyonu Yapmak için Tasarım Fikirleri

mutfak dekorasyonu

Mutfak Tasarım Trendleri 2020/2021 – Mutfak Dekorasyonu Renkleri, Malzemeler ve Fikirler

Mutfak için Trend Dekorasyon Fikirleri, popüler mutfak tasarım önerileri, mutfak dolap modelleri, mutfak tasarımı ve renkleri, mutfaklar, 2020 mutfak trendleri, en güzel mutfak fotoğrafları, mutfak resimleri, mutfak yaptırma önerileri, mutfak yenileme, mutfak tadilatı, mutfak dekorasyonu için ilham alacağınız bilmeniz gereken bazı detaylar sizlere yardımcı olacak hayalini kurduğunuz mutfak tasarımını kolayca uygulayacaksınız.

2. Mutfak Dolaplarının Üst Sırasını Görsel Olarak Aydınlatmak

Asma metal çerçeveleri raflar veya içten aydınlatmalı cam kasalar kullanarak, modern tasarımcılar üst sıradaki dolaplar için görsel genişlik sağlar. Çoğu zaman, modern tasarım projelerinde, bu konfigürasyon tamamen yoktur ve kabine tüm bulaşık ve mutfak eşyaları için tek duvarlı bir ünitede bulunur.

Bu, mutfak dolabı alt ve üst katmanlarının klasik ve biraz sıkıcı düzeninden kaçmanın yaratıcı yollarından biridir. Cam kasaların iç aydınlatması sadece pratik değildir, aynı zamanda dekor bileşimine lüks bir hava verir. Bu mutfak projesinde , mutfak adasının tabanındaki cam raflar, tüm mekan kompozisyonuna belli bir hafiflik ve havadar bir his katıyor.

3. Mutfakta Odak Noktası Olarak Fırın

Mutfak tasarımı için sadece pratik değil, aynı zamanda şık ve modern bir seçenek olabilir . Ortada bir niş bulunan duvar dolaplarının bileşimi, mutfak fırınlarını, lavabosu veya pişirme ünitesini düzenli ve zarif bir şekilde saklayabildiğinden oldukça popüler bir tasarım tercihidir. Tasarımcılar, nişin altını çizmek için genellikle aynı rengin veya dokusal dualitenin farklı tonlarını kullanırlar. Duvar boşluğuna entegre edilmiş fırınlar (2 veya 3 bile) dekor vurgusu olarak kolayca bırakılabilir. Bazı projelerde, etraflarını saran aydınlatma tesisatı ile görsel olarak vurgulanır.

Mutfak için 4.Trendy renk seçenekleri:

Pastel tonları, sessiz yeşillikleri, aslında, denizin mavisi yeşilliklerinden grafiti ve grimsi yeşil tonlu narin yeşiltonlu yeşilliklere kadar her çeşit yeşillik çeşidi bu sezon mutfak tasarımı için oldukça kabul edilebilir.

Siyah-beyaz grafik bitişikliği de tamam ama ahşap veya metalik aksanlarla şık bir kombinasyonda . Beyaz vurgunun yeni bir uygulaması, ışık odak noktasını ortaya çıkaran ağartılmış ahşap veya taş yüzeydir.

Öte yandan siyah, genellikle gizli bir metal çerçeve ve ev aletleri aksanı olarak kullanılır. Siyahın çerçeveleme olarak bu etkisi, siyah fuguların sıcak bir moda olduğu ve modern dekor kombinasyonlarının yan yana geldiği etkileyici grafiklerin olduğu banyoların tasarım trendine kadar geri çekilebilir .

5. Bu Sezonda Sıcak Malzemeler:

Taş ve mermeri kopyalayan yüzeyler oldukça popülerdir. İle birlikte tek renkli bir renk seçiminde ahşap ve laminat , oldukça temiz ve şık fışkırma var. Mermer ve taşın lüks dokunuşu için bir başka kombinasyon olasılığı, farklı doku ve renkte bir mücevherdir.

6. Sınırlı Kentsel Alanların Eğilimi:

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, büyük şehirlerde sınırlı kentsel alanların ve daralan dairelerin eğilimi, modern tasarımda yaratıcı yeniliklere yol açmaktadır. Bu yaratıcılığın ilginç bir örneği. Özünde bu üç bölgeli bir monolit mobilya birimidir; Mutfak, oturma odası ve yatak odası, hepsi esnek duvardan duvara yapıda birleştirilmiştir. Duvar panellerinin kapatılması tüm mutfak izlerini ortadan kaldırır ve kalan alan bir oturma odası, yemek alanı ve hatta bir yatak odası olarak kullanılabilir – bir duvar gizleme yatağı ile.

Koyu Renkli Mutfaklar Hala Modaya Uygun

Tabii ki, 2000’li yılların başlarından beri beyaz lake kabini ile eşleştirilen parlayan siyah mutfak yüzeylerinden bahsetmiyoruz. Hayır, 2020/2021 sezonunun yeni sezonu, zarif koyu taş ve damarlı granit ya da mermerin koyu bir sofistike oluşturmak için tonlarda çarpıcı bir katman ve hafif bir fark verdiği, daha yumuşak ve mat yüzeylerle daha modern-klasik bir görünüm arıyor .

Mevcut dekor sahnesine bakıldığında, modern tasarımcıların, özellikle organik malzemelerle eşleştirildiğinde, mutfak alanındaki karamsar veya dramatik karanlıkları denemekten korkmadıkları için mutluyuz. Sen de korkmamalısın. Koyu renk paletini benimseyin, siyah aksanınızı zıt kahve kahvelerinin, odunların, gri tonların, taupe veya bisküvi bejının kontrastıyla eşleştirin; modaya uygun, sıcak ve misafirperver bir mutfak ortamına sahip olacaksınız.

Taş veya mermer tezgahın ve dolapların klasik güzelliği ve lüks hissi, koyu renkte ve farklı tonlarda kullanıldığında kendine özgü bir dokunuş getiriyor. Özellikle temiz ve modern çizgilerle ve ifadenin mutlak sadeliği ile eşleştirildiğinde.

Mutfak dekorasyonu renk trendleri mutfak ortamındaki dramatik ve lüks karanlık etkisinin arayışı bir renk ipucu ile elde edilebilir – koyu yeşil, modern ilhamlarınız için mükemmeldir. Yeşil mutfak dolabı yeni, anahtar bir stil olarak ayarlanmıştır . Bu orman yeşili ilham, bazı metalik vurgular (ayrıca modaya uygun bir ekleme), dumanlı cam veya kremalı latte tonları ile dengelenebilir ve baharatlanabilir. Gelecek tasarım sezonu için biraz daha popüler renk seçimleri.

Benzin yeşili – Yaşamınıza bir başka yeşil ilham kaynağı olan bu özel gölge 2018’den itibaren hızla geliyor ancak gelecek 2020-21 sezonunda sanatsal görünümüne devam edecek. Bitki nüansları ve koyu renk tonları mutfağa tazelik ve ilham verir. Yosun yeşili, adaçayı yeşili ve avcı yeşili de unutulmamalı veya bakılmamalıdır. Bazı güzel tasarım projeleri onları muhteşem kullanır.

Koyu Mavi – yeşile harika bir şekilde bağlanır, ancak aynı zamanda modaya uygun bağımsız bir seçimdir. Lacivert, daha yoğun varlığı ile son zamanlarda gözlenen olandır. Renklerin psikolojisi ve onların ruh halini belirleyen nitelikleri, maviyi sakinleştiren ve iştahı bastıran nitelikleri bastırmasına rağmen, lacivertin daha derin ve koyu tonu, modern mutfak iç mekanlarında muhteşem bir şekilde oturur. Diğer grilerle, özellikle grilerle uyumlu bir şekilde birleştirir.

Eğer daha “sıcak ve rahat” iseniz – mutfak deneyimi insanı o zaman dünyevi tonları düşünün – mutfak tasarımında en üst düzey trend olarak hızlı ve sıcak olarak ortaya çıkıyorlar. Burada mantar tonları ve yosunlardan pişmiş toprak ve yumuşak bejlere kadar büyük farklılıklar var. Yukarıdaki renk seçeneklerinin tümü, ahşap aksan, bakır ve altın renkli armatürlerle zahmetsizce birleşerek mutfağa özel moda bir çizgi kazandırır. Etkileyici pastellerin bazı eğlenceli dokunuşları modası geçmiş değil…

Ama Siyah ve Beyaz’ın klasik zerafetini unutma . Aynı zamanda gelecek sezon için çağdaş tasarımcılarla popüler bir seçimdir. Zarif minimalizm ve zamansız cazibeyle sürdürülen bu kombinasyon, her zaman herhangi bir mutfak konfigürasyonunda kesin bir zarafet ve etkileyici karakter verir.

Bu tek renkli, piyano benzeri şema, tasarımcıların ve ev sahiplerinin uzun süredir favorisidir. Zamansız cazibesi, nasıl uygulandığına bakılmaksızın, herhangi bir mutfakta bir incelik hissi katar.

Metal Mutfak Dolapları Fikirleri – Çekici Bir Görünüm Verme

Metal eklemeleri ve metalik parlaklığı kullanma modası hızlanıyor. Sadece değerli pirinç ve bakır parıltılar iç dekor kompozisyonunu doldurmuyor, aynı zamanda klasik krom ve paslanmaz çelik konumlarını düzeltiyor. Sadece bu kez eski fabrikalardan ve makinelerden toplanan parçalar gibi ilginç seçenekler, modern bir mutfağın dekoruna sanatsal ve endüstriyel bir hava verir.

Yeni sezonda mutfak tasarım projelerinde, metal lambalar, beyaz eşya ve fittinglerden sadece aksan ve hassas parçaların yanı sıra mobilya elemanları, küpler ve adaların yapıcı bir parçası olarak metaller de bulunmaktadır. Endüstriyel estetikten yıpranmış ve aşınmış görünümlü metal yapıların sıcak rustik parlaklığına değişen metal malzemeler, modern mutfakların tasarımında benzersiz bir çekicilik ve göz alıcı bir göz kırpma sağlar. Değerli metal ışıltılarını hayatımıza sokan, ödüllü mutfak tasarım fikirlerine biraz daha göz atalım.

klasik ve minimalist modern cihazların esnek bir şekilde takılan parçalarını herhangi bir kişisel mutfak ortamında düzenleyebileceğiniz doğrusal, paslanmaz çelik bir mutfak sunuyor. Tüm mutfak malzemelerini birleştirmek; yıkama, yemek hazırlama, pişirme, muhafaza ve depolama.

Modaya uygun mutfağınızın hangi bölümünün metalik yüzeylerin sıcak ve zengin dokunsal oturumuna sahip olacağını seçebilirsiniz. Burada ve orada sadece hassas bir vurgu, oldukça büyük mobilya parçası ya da dekor düzenlemenize mükemmel bir odak noktası olacak sadece bir merkezi yapı? Hayal gücünüzü hareket ettirin. Cesur bir odak merkezi yerleştirin – örneğin mutfak adası gibi – pirinçten oluşan bu doğrusal mutfağın görkemli varlığına bakın .

Masif ahşap unsurlarla zarif ve şık bir kombinasyonda mutfak dekor projesi klasik İskandinav mutfağında en son okumak için özel olarak hazırlanmıştır . Saf şekilleri, keskin kenarları ve temiz çizgileri bu çağdaş projede muhteşem bir yorum bulur. Bağlantısız silüetler, süspanse edilmiş şekiller ve geometrik formların bir organik malzemeler paletinde birleştirilmesi: meşe ve pirinç, yaratıcılar etkileyici bir güzellik ve günlük lüks elde ettiler.

Öte yandan, bu yaratım, Kopenhag merkezli moda tasarımcısı Stine Goya’nın merkezindeki bu inanılmaz sıcak büyüyü ve altın tonlu mutfağı oluşturmak için standart IKEA dolabını pirinç kapılı olarak güncellemekle görevlendirilen Danimarkalı marka Reform tarafından özel olarak üretildi. . Tasarımcının kıyafet koleksiyonuna uyacak günlük bir standart nesneye göz alıcı bir bakış.

Diğer ürünler arasında – zeyko kitchen, Metal L’ den yeni bir yüzeye, elle doldurulmuş bir taban yüzeyine ve endüstriyel metalik üst cilaya sahipti . Longboard’un kiraz kaplamalı sıcak ahşap tonları, sıcak ve sade bir genel görünüm sağlamak için modern metalik görünümü tamamlar.

Bu projede kaba, karanlık kayrak taş yapı ile parlak, hafif bakır aksan arasındaki eşsiz ve şık diyalog, 2020-2021 için gelecek olan mutfak tasarım trendlerinin özetini bitirmek için mükemmeldir . Kıymetli malzemeler, cesur renkler ve nüanslar karanlık ve ışıltı, pürüzsüz ve pürüzlü arasında oynar ve taş, mermerin muazzam, organik varlığı, gelecek yıllarda mutfak tasarımında karşılaşabileceği en belirgin işlemlerden bazılarıdır.

En iyi Mutfak dekorasyon Resimleri ve Tasarım Modelleri

2019 için Mutfak Tasarım Trendleri

2018 yılı Trend Rustik Mutfak Modelleri 2018 yılı Trend Rustik Mutfak Modelleri 3 2018 yılı Trend Rustik Mutfak Modelleri 3

L şeklinde mutfak tasarım fikirleri L şeklinde mutfak tasarım fikirleri L şeklinde mutfak tasarım fikirleri L şeklinde mutfak tasarım fikirleri

En iyi mutfak fayansları nasıl seçilir Bir mutfak nasıl tasarlanır Bir mutfak nasıl tasarlanır En iyi mutfak tezgahı türleri Bir mutfak nasıl tasarlanır En iyi mutfak tezgahı türleri Yüzer Raflı Mutfak Dolabı Modern Renkli Mutfak Dolapları Modern Beyaz Mutfak Dolapları Ahşap Mutfak Dolabı Stilleri Modern Mutfak Dolabı Lake mutfak Dolapları Mutfak Dolapları Bambu mutfak dolapları

En güzel mavi mutfak dekorasyonları Muhteşem Yeşil Mutfak Tasarımına Yardımcı Olmanın Yolları En güzel mavi mutfak dekorasyonları Muhteşem Yeşil Mutfak Tasarımına Yardımcı Olmanın Yolları En güzel mavi mutfak dekorasyonları Muhteşem Yeşil Mutfak Tasarımına Yardımcı Olmanın Yolları Muhteşem Yeşil Mutfak Tasarımına Yardımcı Olmanın Yolları Muhteşem Yeşil Mutfak Tasarımına Yardımcı Olmanın Yolları Süper Şık İlham Almak İçin Minimalist Mutfak tasarımları Muhteşem Mutfak Tasarımları

error: Content is protected !!