yıkanma alanları

Modern yıkanma alanları istiyorum, ancak banyom küçük nasıl olacağından emin değil misiniz? Banyo duş alanı önerisi ile birlikte yıkanma alanlarının avantajları ve dezavantajları için yazımı okuyun.

Banyolarda engelsiz ve duş teknesi olmadan kullanılan sorunsuz ve temizliği kolay yıkanma alanları fazlaca arzu edilmektedir. Ancak bazı bilinmesi gereken detaylar ile oluşmaktadır. Hangi karoları kullanmanız gerekir. İzolasyon fikirleri ve kullanılacak yer süzgeci nasıl olmalı. Yıkanma alanı tasarımı için tüm detayları hazırladık.

Şık ve kullanışlı Yıkanma alanı olan var mı?

Teoride evet. Banyoda bi şekilde küvet ve duş teknesi yada perde çekilmiş yerde su gideri olan bir alan var. Oysa yıkanma alanları artık yere sıfır döşeme tepeden yağmur misali duş sistemi, yerde uzun yer süzgeci fayans ve seramik ile kaplı olmasıdır. 

banyo nasıl tasarlanır

Yıkanma alanları oluşturmak profesyonel bir iştir. Çünkü suyun uzun süzgece akışı ve zemine yapılacak döşeme öncesi izolasyon yapılması çok önemli.

Su yalıtımı

Banyo yıkanma alanları için su yalıtımı olmazsa olmazdır. Zemin ve duvarların alt kısmından tüm duş alanı düzgün sıva şap sonrası astarlanarak belli aralıklı ( 12 saat ) 2 defa sürüm yapılıp döşemeye geçilir. Eğim yer süzgecini özenle ayarlanmalı. 

Detaylı bilgi için Çağdaş Yıkanma Alanları Yazımızı ziyaret edin.

Yıkanma alanları

Yıkanma Alanı sunduğu avantajlar

  • Yıkanma alanları son derece şık ve çağdaş görünüm elde etmek için mükemmel.
  • Banyo içinde ikinci bir banyo olarak banyonuzu zengin gösterir.
  • Küçük banyolar için dahi yıkanma alanına yer vardır.
  • Yıkanma alanlarının temizliği duş teknesi ve küvete nazaran daha kolaydır.
  • Düzgün şekilde yapılırsa sorunsuz uzun ömürlü kullanım sağlanır.

Yıkanma Alanlarının dezavantajları

  • Küçük banyolarda duştan kaynaklanan spreyin neden olduğu ıslanacak havlu ve tuvalet kağıtlarına dikkat edin.
  • Yıkanma alanı su geçirmez hale getirmek için tecrübeli tadilatçı ile çalışılmalı, aksi hale su sızıntısı alt kata ve diğer alanlara zarar verebilir.
  • Duş alanları zemin dahil tavana kadar seramik fayans döşenmeli ve ve seramik karolar gözenekli olmamalı, aksi halde uzun vadeli kullanım sağlanmaz.

banyı yıkanma alanı

Yıkanma alanı maliyeti ne kadardır?

Banyonuz küçük yada büyük olsa da yıkanma alanı oluşturacağınız alan için aynı ürün gidecektir sadece miktar ve ölçü farkı olacaktır. Tavana kadar olan seramik döşeme, yer süzgeci, izolasyon ücreti,, bunun yanı sıra işçilik maliyeti ve duş kabin modeli yıkanma alanı fiyatları için net bir fiyat çıkarır.Buda her üründe kalite ve modellerinden dolayı değişen fiyat aralığı.

Yıkanma alanı ( duş içinde ) ne tür yüzey malzemeleri kullanmalıyım?

Fayans en popüler duvar ve zemin kaplamasıdır, ancak zemini porselen seramik kaplamayı ya da düşük bakım gerektiren kesintisiz, gözeneksiz bir malzeme olan  tercih edebilirsiniz. Beton ve doğal taş lüks bir görünüm kazandırır.

Fayans kullanacaksanız, seramik veya porselen gibi gözeneksiz banyo karoları seçin. Kayrak, mermer gibi gözenekli seramik su sızmayı önlemez. Sadece zemindeki banyolar için yer karoları kullanın, böylece kaygan olmazlar.

Yıkanma Alanları yaptırmak ve döşeme hakkında detaylı fikir alamak için 0507 115 86 58 den  ARAMA yapabilirsiniz Yada WHATSAPP hattımızdan bize yazabilirsiniz.

Fromus Network Doğal Sağlık Bantları

En iyi Yıkanma alanı Örnekleri

yıkanma alanları yıkanma alanları yıkanma alanları

yıkanma alanları

yıkanma alanları

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube