Modern Mutfak Dolabı

Modern 10 mutfak dolabı tasarımları, Mutfak dolap dekorasyonu, Mutfak dolapları

Mutfak gerçekten bir evin kalbidir. Belki klişe gelecek ama doğru olduğu için. Hepimiz zamanlı durumda evde ya bir davet, ya bir doğum günü partisi yada bir yemek daveti, eğlence yaptığımızda tüm ev leke olmasa da yeme içmeden dolayı ister istemez dağınık olacaktır. Ama nereden başlanır toplamaya ? Tabii ki mutfak

Mutfaklar her zaman evin odak noktası olduğu için modern ve davetkar olmakla beraberinde kullanışlı ve güzel dizayn edilmiş olması da önemlidir. Modern mutfaklarda iyi tasarım, geometri üst dolaplar ve yaratıcı alanlar olmalı.

İşte mutfağınızı dekorasyon yaparken 10 şaşırtıcı modern mutfak fikri;

Modern Mutfak Dolabı

1. Kaplama Ahşap Dolaplar Sıcak Bir Mutfak Etkisi Yapar

Mutfak dolapları için ahşap kaplama ve kapakların kullanımı modern bir mutfağa sıcaklık ve derinlik karat. Popülerliği artan kaplama ahşap dolaplar ve bununda sayısız nedeni var. Kuşkusuz bunun en büyük sebebi doğal ürünlere artan eğilim ile doğayı mutfaklarda yansıtmak.

Kaplama plakalar ahşap etkisini gözle görünür şekilde sergiler. Ağaç desenleri ortaya çıkan doğayı sevenlerin ağaç görünümün estetiğinin tadını çıkarır. Mutfak dolabı için hangi modelleri tercih etmeliyim dediğinizde, kaplama dolapların çeşitlerine dikkat etmek gerekir.

Tüm kaplamalar eşit imal edilmez, zayıf ve kalitesiz yapılırsa kaplamayı yerinde tutan kenar bantlar soyulur veya laminat soyulmaya başlar. Kaliteli yapılırsa modern dolaplar mutfaklarda on yıllarca sıcaklığın tadını çıkarırsınız.

modern mutfak dolapları

2. Mutfağınıza Şık Paslanmaz Çelik Stilini Ekleyin

Hiç bir şey paslanmaz çelikten daha şık ve modern olamaz. Modern mutfak dolapları bile son yıllarda mutfak aletleri ile birlikte paslanmaz çelik tercih edilmekte.Mutfak trendini çağdaş hale getirmek için çelik mutfak dolapları tasarımı yapmayı deneyin.

Mutfağınız paslanmaz çelik dolap kapakları ile donatıldığında şık ve modern olmakla birlikte sağlamlıkta teşkil eder. Üstün görünümün yanı sıra çelik dolaplar bazı iniş çıkışlarda birlikte geliyor. Alt dolaplar açıktır parmak izleri ve çizikler dayanıklı.

Çelik mutfak dolapları için eksileri vardır. Başlıca tehlikelerden bazıları şunlardır. Ahşap üzerinde çelik kullanımı temizlemesi kolay, aşırı çizilmeye dayanıklı hijyeniktir.Bu nedenle ticari alanların mutfakları için idealdir. Paslanmaz çelik mutfak dolapları fiyat aralığınızın üzerinde ise üzerine çelik kaplama MDF mutfak dolabı seçenekleri ile mutfağınıza harika katkı yapacaktır.

çelik mutfak dolapları

3. Lake mutfak Dolapları ve Modern bir bakış ekleyin

Lake mutfak dolapları parlak ve renkli olarak çok sayıda lake cila uygulama, ardından cilalama işlemi ile sonlanır. Lake mutfak dolabı düzgün yapılırsa cila yüzeyleri dayanıklı ve çizilmez konumda olur. Bununla birlikte çoğu insan parlak olmasını sevmeyebilir.

Cilalı dolapların parlak olması modern estetik olarak tercih edebilirsiniz. Seçtiğiniz renk lake dolap alabilirsiniz. Lake mutfak dolap modelleri parlaklığını korumak için doğru şekilde temizlenmesi gerekir. Cila temizliği için bir çok ürün var, fakat bazı kimyasallar için doğru kullandığınızdan emin olun.

Lake mutfak Dolapları

4. Yüzer Raflar Mutfak Dolabının Yerini Alıyor

Modern tasarımın özü mutfakta temiz çizgilerdir. Mutfak için dekorasyon seçenekleri arasında yüzer raflar yerini alıyor. Yüzer kayan raflarla tasarım yapmanın avantajları ve eksi yönleri de vardır. Yüzen raflar kullanılması modern ve çağdaş dekorla en iyi eşleşen uyumu sağlar.

Çoğu ev sahipleri bu tarz üst dolapları açık ada tipi mutfaklarda tercih ediyor. Saklama alanı olarak alt dolapları kullanıyor. Bu da cihazları gizleme ve kuru gıda saklama alanı olarak ideal dolap oluyor.

Mutfakta sıçrama alanı olarak tabir edilen tezgah arası metro bir fayans döşeme ile birlikte yüzer ahşap raflar oluşturma çekici ve sade tasarımlı olur. Yüzer rafların tek dezavantajı saklı depolama olmamasıdır. Eğer daha fazla detaycı ve mutfak dolabınıza önem veriyorsanız bazı farklı fikirlere ihtiyaç duyarsanız bu yazıya göz atmalısınız. Modern klasik görünüm için mutfak dolabı fikirleri

Yüzer Raflı Mutfak Dolabı

5. Modern Mutfak Dolapları Hala Renkli Olabilir

Modern bir mutfak düşününce zihinleri hemen parlak renklerden arınmış siyah ve beyaz mutfak dolabı düşünülür. Ancak mademki modern bir tasarım yapılacaksa neden renkli mutfak dolapları olmasın.

Trend olan kiraz kırmızısı lake veya laminat dolaplara sahip olmayasınız? Veya da parlak kobalt mavisi? Bu renklerin tümü çağdaş bir dekorla kullanılabilir. Özellikle son yıllarda en çok tercih edilen modern tarz mutfak dolapları stillerine cevap veriyor. Doğru bir dizayn ile muhteşem oluyor.

Mutfağınıza güzel bir renk katmak istiyorsanız renkli mutfak dolaplarını canlı renkleri seviyorsanız deneyin. Yada üst dolaplarda renkli bir dokunuş ekleyebilir ateş kırmızısı ile farklı bir tarz oluşturabilirsiniz. Buda iyi bir stil ifadesi olarak mutfak dolaplarınızı şık gösterir.

Ama bunu yapmadan önce en sevdiğiniz rengin uyumlu tonlarını düşünün. Her gün göz önünde olacağı için sizi sıkmayacak ferahlık hissi veren renkler olmalı.

Modern Renkli Mutfak Dolapları

6. Modern Beyaz Mutfak Dolapları

Mutfak tasarımı ve yenileme yaparken renkli dolaplar fikri sizi korkutuyor olabilir. Öyle ise sizler için en ideal beyaz mutfak dolabı en iyi tercih olacaktır. Güneş ışığı kadar aydınlık hissi veren beyaz mutfak dolapları ile aydınlık alan oluşturabilirsiniz. Beyaz mutfaklar, ev tarzınız ne olursa olsun en çok tercih edilen mutfak dolapları arasında popülerdir.

Modern beyaz mutfak dolapları mutfağın temiz gözükmesini sağlar tezgah üstünde yığılmış bulaşıklar olsa dahi. Görünümü ile boya, parlak vernik, kaplama gibi sayısız seçenekleri vardır. Bütçenizde seçeceğiniz beyaz mutfak dolabı modelleri ile eşleşirse modern bir beyaz mutfak sizin olabilir.

Beyaz mutfak dolapları tercihinize uygun olarak çekmece ve saklama alanı dizaynı doğru yapıldığında kullanımlı bir mutfak olması kaçınılmazdır. Belki kiri barındırmayan sürekli temiz kalmayı hak eden mutfaklar için temizlik bezini elinizden düşürmeyen bir model olacaktır.

Modern beyaz bir mutfak her zaman temiz gözükür

Modern Beyaz Mutfak Dolapları

7 Ahşap Mutfak Dolabı Stilleri Modern Olabilir

Beyaz dolaplara sahipseniz ve zamanla bunlardan sıkıldıysanız benzersiz çağdaş tasarım elde etmek için ahşap renkli bir tonla boyayabilirsiniz. Aşağıdaki resimde yeşil renk lekeli dolaplar şık ve benzersiz. Sadece bir renk dokunuşu ile bile ön plana çıkan göze hoş tasarım belli oluyor.

Bu ahşap mutfak stili doğayı anımsatan , aşırı modern ile birleşmiş uyumlu görünüyor. Masif ahşap döşeme kapaklar seçeceğiniz arzu ettiğiniz bir renk düzeni ile boyanabilir.

Ahşap Mutfak Dolabı Stilleri

Modern mutfağınız için çok fazla seçenek ve tarzınıza uygun modeller var.Size özel bir mutfak alanı için mutfak dolabı seçimi zor olabilir. Zaman ayırıp tüm seçenekleri kişiliğinize göre değerlendirmek en iyi seçimdir. Hepsinden önemlisi yaşam tarzınıza uygun mutfak dolabı stili seçmek doğru olandır.

Modern mutfağınız için çok fazla seçenek ve olasılık var. Bu makale kabine çekimlerine bile değinmedi (bu başlı başına başka bir hikaye olabilir). Size özel bir mutfak alanı oluşturmak için dolap seçimi çok zor olabilir. Burada belirtilmeyen diğer modern tarzlara bakmak isteminiz?

modern mutfak modelleri 2018, en güzel mutfak dolabı modelleri, mutfak dolabı modelleri 2019, 2019 mutfak dolap renkleri, mutfak dolabı modelleri ve fiyatları, beyaz mutfak dolabı modelleri, beyaz parlak mutfak dolapları

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube