20 banyo tadilat ipuçları

Banyo yenileme projeniz için bu temel banyo tadilat tavsiyesi ile sorunsuz çözümler bulmanızı sağlayın. Banyo tadilat ipuçları ararken sıfırdan bir banyo dizaynı çok korkutucu olabilir. mevcut bir düzeni yeniden düşünmeye çalışırken mevcut tesisatı değişmek ve fayansları komple yıkmak yeniden başlamak için cazip gelebilir.

Banyo tadilatı yapmak için en iyi uzman ipuçlarını banyonuzun başarılı olması için bir araya getirdik. Banyo tadilatına başlamak için 5 banyo yenileme önerisi alabilirsiniz.

Fayans Döşeme İşleri İçin Fayansçı

Banyonuza Bir düzen Planlayın 

Mevcut tesisat düzeninizde değişiklik yapmaktan kaçınmayın. Eski tesisatlar yeni kullanıma uygun olmayacağı için ve ilerde su tesisatı ile problem yaşamamak için komple yenileyin. Asma klozet monte edip üzerine bir niş ekleyerek banyoya modernlik katın. Ve klozeti kapıdan girişte ilk gözükmeyecek alana yerleştirin.

Duvar fayansları için 2019 yılın 5 seramik trendi arasından yada yer seramikleri sayfamızdan ilham alabilirsiniz.

banyo yenileme

İyi Bir Elektrikçi Bulun

Banyo aydınlatması, aplikler ve banyo dolapları yanında traş makinesi ve kurutma makinesi için priz gerekecektir. Kabloların değişimi ve montaja uygun hale getirmek için kabloları yerleştirmeli. Tavanda spot ile aydınlatmayı tercih edin.

Banyo havalandırması yetersiz gelirse duş tavanına vantilatör koyabilirsiniz, bunun içinde bir kablo gerekecektir.Kablolar atıldıysa elektrikçi en son montaja kadar mümkünse gelmesin.

Banyo Tadilat ipuçları

Sıva ve fayans döşeme öncesi Tesisatı Yenileyin

Banyo tadilatı yaparken en önemli detaylar isteyen su tesisatı kaplama arkasında kalacağı için sorunsuz bir şekilde sıcak ve soğuk su borularının yenilenmesi önemli. Su tesisatı banyo için dizayn planına uygun ve kullanılacak banyo aksesuarları için uyumlu şekilde yapılmalı.

Belki bütçeden kar etmek amaçlı tesisat değişikliği düşünmezseniz duvar kaplamaları yapıldıktan sonra mümkün olmayacaktır. Bilinmelidir ki mademki banyo sıfırdan yapılıyor ilerde imkanı olmayan tesisat değişikliği yapılmalı. Tesisattan kaçınılan para zamanla yerine gelecektir ama banyoyu tekrar yapmak mümkün olmaz. Sadece yüzeyde kalan musluklar bozulursa değişebilir.

fayans döşeme

Tasarruf yapmayı Deneyin

Kaliteli banyolar gibi lükslere karşı daha kullanışlı ve uygun fiyatlı ürünler tercih edin. Banyo tadilat esnasında bir çok ürün ihtiyacı olacaktır. Banyo dolabından klozete, aynadan diğer küçük aksesuarlara kadar, fakat siz yalnızca bir mağazada tedarik etmeyi tercih etmek yerine zevkinize uygun olanı araştırma yaparak değişik yerlerden düşük maliyetle temin etmeyi deneyin.

Unutmayın ki banyo maliyetli iştir ve küçük maliyetler belki göze gözükmez fakat toplanarak büyük ücrete tekabül eder. Buda banyo tadilat bütçenizi şaşırtabilir.

20 banyo tadilat ipuçları

Su Geçirmezliği İçin İzolasyon Yapın Zemine

Banyoyu tadilat yapma nedenlerinde bazen alt kata su kaçağı ve yasa eski tesisat boru patlaklarından kaynaklanıyor. Zaten değişecektik banyoyu buda bahane oldu denebiliyor bazen. Banyolar eskiye nazaran yıkanma yerine silinse de, önce küvetler atıldı, şimdi duş tekneleri artık  yerini engelsiz duşlara bıraktı.

Duş içleri kullanılan yer seramikleri ile kaplanınca ister istemez duvar birleşim yerleri zamanla açılma ve esneme yapabilir. Bunu önlemek için duş içi özellikle 2 kat aralıklı duvarda belli bir yüksekliğe kadar izolasyon yapmak sağlıklı olandır.

Banyo Tadilat ipuçları

Küçük Banyoyu daha büyük Göstermek için Ayna Kullanın

Küçük banyoyu daha hafif ve ferah hissettirmek için ayna kullanmak en akıllıca çözümdür. Banyo dolabı üstünde kullanılacak çerçevesiz bir ayna etkili olacaktır. Aplik aydınlatma sevmiyorsanız ayna arkasına led aydınlatma ile modern bir görünüm sağlarsınız.

Aynı şekilde duştan ve banyodan sonra buğulanmayı önlemek için aynanın arkasına ısıtılmış pedler yerleştirin.

modern banyo modelleri

Bol Miktarda Depolama Alanı Ekleyin

Hiç bir şey ne kadar şık ve modern olsa da dağınıklıktan daha hızlı mahvedemez. Bu neden artık yatak odasında yapılan giyinme, değişme işlemleri ve havluları banyoda bulunduruyoruz. Onun için banyoda depolama alnı ve raflar saklama için önemli ve kullanışlı çözümler çoktur artık.

Her şeyin dışında tutmak için depolama mobilyaları, sepetler, bağımsız açık raflar kullanın. Gömme dolaplar koordineli bir bitiş elde etmek için şans tanır, ancak baştan planlamak gerekir. Bağlantısız ve modüler mobilyalar daha fazla esneklik sunar. Banyonun dağınıklık bölgesinde etkili yer kullanımı sağlar.

modern banyo modelleri

Daha fazla Banyo İlhamı mı Arıyorsunuz?

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube