Banyo Nasıl Temizlenir

Derinlemesine Banyo, duş, musluk, süzgeç Temizliği Nasıl Yapılır?

Kireçli, kirli, sabun kir ve lekesini banyodan çıkarmanın en hızlı ve basit yolunu mu arıyorsunuz ? En iyi banyo temizlik ipuçları ile gıcırtılı, temiz ve parlak olmasını sağlayın. Banyo Nasıl Temizlenir?

Hızlı banyo temizliği, banyo temizleme ve düzenli hale getirme, banyo temizlik formülü, banyo temizleme ürünleri, banyo duşakabin temizliği, sirke ile banyo temizleme, banyo dolabı temizleme detayları, pratik banyo nasıl temizlenir?

Kimse banyosu pisken salonda arkasına yaslanıp rahatça oturmaz. Duş içi, musluklar, lavabo etrafı kireçli ve sabun kalıntısı kalabilir. Neyse ki banyonun içindeki tüm ürünleri kirden arındırmak için en kolay ve pratik yolu var. Banyoyu detaylı temizleme için marketlerden kimyasal içeren temizlik ürünleri almak yerine, daha ucuz ve çevre dostu ev yapımı ve sağlığı teşkil etmeyen şekilde hemde.Banyoyu temizlemek ve banyonuzu şımartmak için adım adım yazımızı okuyun.

Banyo Temizleme için İhtiyacınız olacaklar

 • Beyaz sirke
 • Yumuşak mikrofiber bez
 • Eski bir diş fırçası
 • Lastik eldivenler
 • Parlatma bezi
 • Sünger temizleyici
 • Soda karbonat
 • Limon
 • Sıvı yıkama
 • Bulaşık makinesi tozu (az köpüren bir versiyona bakın)

banyo nasıl temizlenir

Banyo Akrilik Küvet ve Duş Teknesi Nasıl Temizlenir

Temizleme konusunda akrilik olarak üretilen küvet ve duş tekneleri temizlik aşamasında çizilmeye uygundur. Bu nedenle aşındırıcı temizlik maddeleri veya temizleme malzemeleri kullanmaktan kaçının. Küvet ve duş teknesini temizlerken yumuşak bir bez veya sünger kullanmak en iyi seçimdir. Ayrıca bez kullanımından sonra sabun atıkları için durulayın ve kir birikmesini önleyin.

Banyo Akrilik Küvet ve Duş Teknesi Nasıl Temizlenir

Sirke ile Banyo Nasıl Temizlenir

 • Sirke suyla seyreltip spreyli bir plastik şişe içine hazırlayın.
 • Banyo yüzeyine püskürtün ve kiri sünger veya yumuşak bir bez yardımı ile silin.
 • Daha detaylı bir temizlik için, silmeden önce püskürtülen sirkeli suyu kir yüzeyinde 15 dakika bekletin.

Sirke ile Banyo Nasıl Temizlenir

Soda ve Karbonatla Banyo Nasıl Temizlenir

Bir banyonun başka bir ucuz, kolay ve çevre dostu temizleme yolu vardır. Tıkanmış süzgeç ve diğer lavabo giderlerinden gelen kokulardan kurtulmak ve pis olan bölgeyi çıkarmak için soda ve karbonat mükemmel bir yoldur.

 1. İnatçı lekeler için banyonun etrafına kabarta tozu serperek ardından sirke ile hazılardığınız püskürtme ile üzerine püskürtün.
 2. Karışım kabarmaya başlayacaktır. Beş dakika kadar bekleyin macun kıvamına gelince yumuşak süngerle ovarak temizleyin ardından durulayın.

Soda ve Karbonatla Banyo Nasıl Temizlenir

Banyoda Oluşan Küf ve Pas Lekesi nasıl Çıkar

Banyonun kıyı ve süzgeç kenarlarında oluşan pas ve küf lekeleri can sıkıcı olabilir.Bunun için pratik temizleme yöntemi var. Eski kullanılmayan bir diş fırçası ile çamaşır suyu dökerek fırçalayın sonrada iyice durulayın.

Daha iyi bir yaklaşımla bir kaba içine biraz karbonat ve soda dökün bir karışım elde edin. 15 dakika kadar bekletip diş fırçası ile fırçalayın, su ile durulayıp kuru biz bezle silin. Nemli ve hava almayan alanlar nem ve küf olmaya meyillidir.

Banyonuzu havalandırın ve küf ve neme maruz kalmaktan kurtarın. Banyonuzun hava almasını sağlamak için kapısını açık bırakarak hava sirkülasyonu yapın.

Banyoda Oluşan Küf ve Pas Lekesi nasıl Çıkar

Banyo Süzgeci Nasıl Temizlenir

Banyo süzgeci temizlemenin en hızlı ve en güvenli yolu, altı delikli kaşık, soda, karbonat ve gider deliğine doğrudan sirke dökmektir. Bu karışım tıkanıklık içinde köpürür tıkanmayı açar. Son olarak çözeltiyi durulamak için kaynar suyu tahliye ederek dökün.

Banyo Süzgeci Nasıl Temizlenir

Banyo Muslukları Çizmeden Nasıl Temizlenir

Her ne kadar kaliteli banyo muslukları uzun yıllar rengi solmayacak ve son derece dayanıklı olsada ışıltısını sağlamak için düzenli olarak temizlemek gerekir.

Muslukları temizlerken yüzeye zarar verebileceklerinden dolayı sert kimyasal kullanmaktan kaçının. Limon suyu, kireçleme mücadele için mükemmel bir çözümdür.

 • Limonu kesip bir kaba su koyun.
 • Limonun bir yarısı alıp musluğun ağzına sürün.çevirerek musluk ucuna geçirin.
 • Bu sırada pamuk tutun musluk ağzındaki limon suyunun pamuğa akması için. Limon suyuna banmış pamuğu kireçten etkilenen kısımlara sürün.
 • Bir saat kadar bekledikten sonra soğuk su ile durulayın ve silerek temizleyin.
 • İnatçı kir ve lekeleri gevşetmek için ovalamayı yavaş yapın, gerekirse pamuktaki limonu yenileyin.

Banyo Muslukları Çizmeden Nasıl Temizlenir

Banyonuzu Temiz Tutmak için İpuçları

 • Banyonuzu temiz tutmak için her kullanımda kalan sabun ve şampuanı durulayın.
 • Yağ içeren ürünler gece boyunca daha uzun süre bırakıldığında çıkarılması zor hal alır. Her yağ bazlı ıslanmadan sonra sirke ve sünger yardımı ile temizleyin.
 • Suyun hızlı bir şekilde akması için her zaman düzenli olarak saç ve sabun kalıntısını giderden çıkarın.
 • Banyonuzu temizlerken aşındırıcı fırça  ve bu tür tozlardan kaçının.
 • Asla temizlik ürünlerini karıştırmayın. Klor, çamaşır suyu ve amonyak gibi bazı kimyasal toksik dumanlar oluşturabilir ve cildinize zarar verip yakabilir.

Duş Nasıl Temizlenir

Duşunuzu bir kaç dakika içinde nasıl ışıldatıp parlayacağını gösteriyoruz. Sabun köpüğü, küf ve kireç kalıntılarını gidermek için duşu temizlemek için öneriler.

banyo tadilatı

Hiç bir sabah rutin hayatın içine su gibi, kirli, küflü fayanslarla çevrili pis bir duşa girmek istemez kimse. O yüzden duşu nasıl doğru şekilde temizleyeceğinizi bilmek zorunluluktur. Biraz sıkıcı gelebilir ama doğru kullanışlı ip uçları ile temizlemek biraz zahmet ve 10 dakika gibi sürenizi alacaktır.

Karşılaşacağınız en büyük zorluk su izleri ve sabun bulaşığı bununla birlikte küf tutmaya ve kirlenmeye yüz tutmuş hoş gözükmeyen fayans araları.durgun bir su tahliyesi yada tıkanmış duş başlığı bütün duş zevkini bozacaktır. Lüks bir sağlık merkezinde olduğu gibi evdeki duşunuz da pırıl pırıl olamalı.

Duş Temizliği Nasıl Yapılmalı

Duştan sonra daima duş kapısını yada perde varsa açık bırakılmalı. Açık bırakmak bu nemli atmosferi önler ve küflenmeyi durdurur. Duş içinde plastik cam sileceği bulundurup ıslak fayans ve duş kabin camını silecekle silin.

Haftalık yaptığınız temizlik için duş teknenize çok amaçlı temizlik deterejanı sıkın ve sünger yardımı ile ovalayın. Ilık su ile durulayın. Bazı zamanlarda kireç sökücü kullanabilirsiniz. temizlik için her zaman sirke kullanmak mükemmel sonuç almayı sağlar.

Duş Temizliği Nasıl Yapılmalı

Daha fazla Banyo temizleme İlhamı mı Arıyorsunuz?

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube