Banyo dekorasyonu
Banyo gerçekten evlerin en önemli alanıdır. Kişisel ihtiyaçlarımız, sağlık ve hijyen için her gün kullanıyoruz. Banyolar küçük olmasına rağmen, günlük yaşamımızda büyük bir etkiye sahiptir.
Çoğu insan bu küçük alanı nasıl dekore edeceği konusunda büyük alana sahip banyoya sahip değil. Banyo dekorasyonu bu kadar sınırlı alanda kolayca dağınıklığa neden olabilir. En iyi banyo dekorasyon fikirlerinize ilham vermek için küçük banyoyu dekore etme favori yöntemleri sizlerle paylaşıyorum.
 
Banyo dekorasyonu fikirleri ile banyonuzu yenileme konusunda belkide daha güzel tasarım yapama eğilimine gireceksiniz. En güzel banyo dekorasyon örnekleri ile birlikte banyo tasarımları için ürünler, ipuçları vereceğim. Banyonuzu ferah ve huzur veren rahat bir ortam yapmak için, çarpıcı banyo renkleri, banyo depolama alanları, ve banyo süslemeleri ile döşeme detayları ve moda stiller ile banyo dekorasyon trendlerini öğrenin.
 
Banyo Dekorasyonlarına ek Olarak Bakacağınız diğer Banyo fikirleri

Küçük Banyo Dekorasyon Fikirleri

Banyonuzu nasıl dekore edeceğiniz hakkında hiç bir fikir sahibi değilseniz, küçük banyo tasarım fikirleri size ilham olacak. Küçük banyo dekorasyon önerileri şık banyo oluşturmanıza yardımcı olacak.

Küçük banyonuzu sınırsız dekorasyon fikirleri ile huzurlu alan yapın. sevdiğiniz döşeme renkleri, küçük banyonuzu geniş gösterecek aynalar, boş alanları depolama olarak değerlendirmek yada bazı aksanlar ekleyin. Küçük banyo dekorasyonları size sıkıcı olmaktan kurtaracak bir banyo dekore etmenizi sağlayacaktır.

Küçük banyonuza uygun banyo dolabı, hantal bi klozet yerine asma klozet, kirlenmeye yüz tutan duş teknesi yerine, yere sıfır duş alanı yapın. Bunlara ek olarak yer ve duvarda parlak fayans kullanın bu ışık yansıması ile canlandırır banyoyu. Boş duvarlara metal yada ahşap üzerine raflar oluşturun ve tavana iyi bir aydınlatma ile banyonuza kişilik katın. Bir kaç süs ve objelerde ayrı bir hava katacaktır küçük banyoya. Trend 6 küçük banyo dekorasyon örnekleri

banyo dekorasyonu

Küçük banyo dekorasyonu yaparken sizin için önemli olan şey nedir? Temizlik mi?, kullanışlı olması mı?.Her ikisi de banyonuzu dekore ederken elde etmek istediğiniz etkendir. Duvardaki temel çizgiler, ferahlık hissi veren renkler, geniş gösteren vurgular küçük banyolar için önemlidir.

Bu yüzden tarzınızı banyoda ifade etmenizi sağlayacak ve kişilik kazandırmanıza yardımcı olacaktır. Küçük banyo dekorasyonu püf noktaları banyonuzu canlı hale getirecektir.

 

Rahatlatıcı Banyo Renk Düzenleri

Banyonuzda yeni bir görünüm elde etmenin temel noktası sevdiğiniz renkler ile stil katmaktır.  Banyonuzu modern bir hale getirmek için yapmanız gereken, size yardımcı olacak banyo moda renk örneklerini seçtik. Huzurlu mavilerden, sakin yeşillere, aydınlık beyazdan gri tonlara kadar banyonuzu tasarım yapacak dekorasyon renkleri size ilham verecek.

Banyo dekorasyon renkleri seçerken diğer banyo ürünleri ile uyumlu olmasına itina gösterin. Unutmayınız ki seçeneğiniz ürünlerin kalitesi değil uyum sağlaması ile tamamlayıcı olur.

Günümüzde huzurlu bir banyo tasarlamak için bilmeniz gerekenler arasında banyo duvarlarında yumuşak tonların seçimi ile dengelemek. Banyo dolapları ve evyeler, klozet beyaz olursa sakin görünüm verir. Duş başlıkları, aydınlatma ve armatürler ile paslanmaz ürünler güzel görünüm sağlar. işte o farklı banyo dekorasyon renkleri ve örnekleri

Banyoya Depolama Alanı Ekleyin

Banyolar artık yatak odasında yapılan giyinme ve değişim içinde olanak sağlıyor. Bornozlar, havlular artık banyoda depolamaya başlandı. Banyo dekorasyonu yaparken göz önünde bulunması gereken ürünler monte edildikten sonra boş kalan alanlar değerlendirilebilir.

Duvara monte edilmiş klozet üstüne yüzer raflar oluşturabilirsiniz. Yada lavabo altına rulo havluları dizecek derecede dekore edebilirsiniz. Bunu yaparken abartıya kaçmayın ve banyoyu boğmayın.

Küvet ve Duş Teknesini Çıkarın Banyodan

Banyolarda küvet ve duş teknesi bulunan evler hala var. Günümüzde banyolar artık düz zemin duş alanları ile daha modern hal alıyor. Bilinmeli ki küvet ve duş tekneleri temizlenmesi zor ve hijyenden uzaktır. Bazen bayanlar kimyasal temizlik ürünleri ile temizleme yöntemine bile gidiyor. 

Banyo tasarımlarında artık küçük çocukların ve yaşlıların olduğunu da hesap edersek engelsiz ıslak alanlar daha kullanışlı. Bunun için banyo zemini ile düz geçiş yaparak uzun bir yer süzgeci kullanmak ve zemin üzerine binen cam duş kabin monte etmek hem şık hemde kolay temizlenir olacağı gibi, su birikme olasılığını da ortadan kaldıracaktır.

“Banyo dekorasyonu için sınır yoktur”

Banyo dekorasyonu maliyetini duvar kaplamaları, armatürler ve aksesuarlar alıyor. Aynalar küçük banyoyu büyük göstermede en ideal seçim olarak göze çarpıyor. Cesurca ve lüks banyo dekorasyonu yapmak fedakarlık ister. Siz yinede her ne kadar arzu ettiğiniz banyoyu elde etmek için küçük dokunuşlar yapın. 

Doğadan esinlenen bitkiler olabilir, yada boş bir duvar asılmış pano yada kendi becerinizle yaptığınız bir makyaj kutusu olabilir.

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter  Facebook  Pintrest  İnstagram  Youtube