En iyi mutfak fayansları nasıl seçilir

Mutfak fayans seçimi nasıl yapılır? Mutfak fayansı alma tavsiyeleri

Fayans duvarda mutfak için ideal bir seçimdir. Muhteşem bir zemin kaplama oluşturmak için kaçırılmayacak tavsiye veriyoruz.

Yeni bir mutfak mı yapacaksınız, yada sadece mutfak fayanslarını mı yenileyeceksiniz? her iki durumda en iyi mutfak fayansı ve yer seramikleri seçmek mutfak tasarımınız için önemlidir. Duvarda, mutfak tezgah arası için ve zemin kaplamasını koruyacak ve görsel etki ile görünüm yaratacaktır fayans.

En iyi mutfak fayansları seçiminde sert, temizliği kolay ve görünüm olarak lüks olmasının yanı sıra, işlevsel mutfak duvar ve zemin kaplama yapacak karo alırken bilmeniz gereken fikirlere ihtiyacınız olacak. Peki en iyi mutfak fayansları nasıl seçilir?

En iyi mutfak fayansları nasıl seçilir

En iyi mutfak fayansları nasıl seçilir

Mutfak duvar ve zeminleri ile birlikte dolap arası için karo çeşitleri seçeneği var. Aslında mutfaklarda sadece zemin seramikleri ve tezgah arasında cam mozaik ve desenli karo tasarımı daha yaygın. Duvarlarda terlemeden dolayı daha sade ve uyumlu boya tercih ediliyor.

Zemin ve tezgahta düz ve desenli karolar renkli ve değişik ebatları ile kaplama yapılıyor. Önemli olan sağlam ve kolay temizlenebilir olması daha çok tercih sebebi. En iyi mutfak fayans seçimi dolaplarla uyumu sağlamak görsel olarak ta şık hale getirir.

mutfak fayansı alma seçimi

mutfak için birbirinden güzel , şık ve lüks görünümlü muazzam seramik ve porselen karo seçenekleri tasarımı bitirme konusunda dikkatli olmanız gerekir. Cam fayans ve mozaikler bu seçeneği genişletiyor.

Seramikler mutfak zemini için son derece uygun bir seçenektir ve tezgah arası içinde kullanılabilir. Ancak tezgah arası için fayans seçimi yaparsanız bunu zemine döşeme imkanı yoktur. Çünkü duvar için üretilen fayanslar yüke ve darbeye dayanıklı değildir ve zemin için uygun değil.

Porselen karo tercih ederseniz zemine bu ürünler seramikten daha dayanıklı ve su sızdırmaz ve leke tutmaz, kolay çizilmez. Zemine rahatlıkla kullanabilirsiniz. Cam karo ise tezgah arası için en uygun olandır hem tezgaha ekstra bir güzellik katacaktır, temizliği kolay görünümü modern yapar.

mutfak fayansları

Mutfak için fayans modelleri

Mutfak için parlak fayans yansıtıcı olduğundan aydınlık bir mutfak istiyorsanız duvar için parlak yüzeye sahip seçim yapın. Daha büyük hissettirmeyi sağlar, silinmesi de kolaydır.

Mat fayanslar ise düz bir yüzeye sahiptir. Hafif çekici parlaklık versiyonundan daha az belirgin görünürler. Ancak tamamen beyaz şemalı dolaplar için mat mutfak fayansları ince kontrast oluşturmanın harika bir yoludur.

En iyi mutfak fayansları nasıl seçilir

Mutfak için dekoratif etki yaratan fayanslar

Mutfak görünümünde farklılık yaratmak için dekoratif desenli fayanslar var.  Kontrast rengi, görünümü değiştirmek için düz ve eğilimli olan pürüzsüz desenli karo ve metro fayans arasında seçim yapabilirsiniz. Gölgeleri ve farklı yansıma ile mutfak düzeninizi canlandırın.

Altıgen gibi alışılmadık fayans karo kullanmak düz kenar oluşturmak yerine dekoratif döşeme görünüm şekli verir.  Metro tarzı fayanslarda düşünün şaşırtma döşeme ile klasik, fakat ızgara şekilde de döşeme yapılabilir. Balık sırtı da kullanılabilir.

Mutfak için dekoratif etki yaratan fayanslar

Hangi tarzı seçerseniz seçin özellikle mutfağınız için doğru modeller ve boyuttaki fayansı seçtiğinizden emin olun. Ancak tarzınıza uygun ve kişiliğinizi yansıtan uyumlu fayans tercih edin

İlham almak için  modern mutfak fikirleri sayfamıza bakın.

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube