Seramik Fayansların Özellikleri ve Faydaları

Seramik Fayans Hakkında bilinmesi gerekenler

Seramik, mazisi Mısır’a kadar uzanan ve günümüze kadar yapılmış kaplama malzemelerinden biri olarak kendini kanıtlamış eski bir sanattır. Fayanslar ise şekillendirilmiş ve kurutulmuş olan, çok sıcak fırında pişirilmiş kilden imal edilmiştir. Bu işlemler daha sonra cam ile sırlanıp ikinci kez pişirilmesi ile sertleştirilir.
Seramik karolar yıllardır iş ve dış dekorasyon alanında kullanılan popüler döşeme malzemesi olmuştur. Çeşitli boyut ve renkleri ile her mekana uygun olarak kullanılır.

Seramik Fayansların Özellikleri ve Faydaları

Seramik Fayanslar Dayanıklı ve Bakımı Kolaydır

Seramik ve fayans estetik çekiciliği, dayanıklılığı ve kolay bakımı sayesinde en ideal döşeme seçeneğidir. Düzgün olarak uygulama edilmiş seramikler zemini aynı uygulama için imal edilen fayanslar ile kıyaslandığında daha iyi performans gösterip daha sağlamdır.

Seramik neredeyse bakım gerektirmeyen yüzeye sahiptir. .eşitli renk ve dokuya sahip seramik seçebilirsiniz. Sırlı seramikler lekelere, kokulara ve kirlenmeye karşı dayanıklıdır. Nemli bir paspas ve normal temizleme sistemi ile kolayca temizlenir.

Seramik Fayans Döşeme Yararları

Seramik fayans ek yararları şunlardır;

  • Temizlik : Çevre dostu seramik fayanslar doğal malzeme kullanılarak üretilir. Kokuları, alerjenleri ve bakterileri barındırmaz.
  • Çok yönlülük : Modern seramik üretim teknolojisi, ev ve iş yerlerinde zenginlik katar. Sınırsız renk çeşitleri ile değişik boyut, doku ve stil sahibidir.
  • Yangına dayanıklı : Seramik ve fayans yanmaz, insan sağlığına zararlı duman çıkarmaz. Üzerine konacak kızgın ev aletleri bile yakamaz ve değiştirmez yüzeyini.
  • Su direnci : Çoğu sırlı seramik karolar nem birikimi ve su emmeye karşı dirençlidir.

Seramik ve fayanslar detay, esneklik ve şeffaf güzelliği nedeniyle tasarım ifadesi için eşsiz fırsat ve olanaklar sunar. Zamansız tasarım, lüks ve modern dayanıklı zemin döşeme seçeneğidir. Yüksek oranda dekore edilmiş seramik karolar olasılıkları gerçekten sonsuz yapan çok yönlü üründür.

Seramik Fayansların Özellikleri ve Faydaları

Seramik Fayansların Özellikleri ve Faydaları seçiminiz için ilham almanız mı gerekiyor? Gerçek hayattaki farklı modellerin nasıl uygulandığını merak ediyor musunuz?

Sosyal medya sayfalarımızda tarzınıza uygun boyut, tasarımların örneklerini bulacaksınız. Sadece görsel resim bulmayacaksınız, gerçek evlerin tasarımı yapılmış fotoğrafları bulacaksınız !  Döşeme tavsiyesi ve fikirleri almak için bizi arayın ..

Tüm Tasarım ve Çalışmalarımızı Sosyal medyadan Takip Edebilirsiniz

Twitter   Facebook   Pintrest  İnstagram   Youtube